Foto: Shutterstock
Juba sel pühapäeval, 26. märtsil kell 12-16 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis „Suur teatrite päev“, kus saab proovida kostüüme, valmistada teatrikooki ja teha palju muud põnevat terve päeva jooksul!

Muuseumis toimuvad erinevate teatrite töötoad ning maja on täis põnevaid külalisi. Mitmed sellised ettevõtmised kestavadki terve päeva, nendega saab liituda jooksvalt. Päevast ootame osa võtma nii suuri kui väikseid pereliikmeid, sest tegevust jagub kõigile.

Ürituse vältel viivad Vanemuise teatri Kollased kassid läbi koogi töötuba. Kook, mida tehakse ei ole muidugi tavaline kook, vaid täiesti eriline teatrikook ehk butafoorne kook. Töö käigus õpitakse lähemalt tundma kunstnik-butafoori tööd ning seda, kuidas käiakse teatrilaval ümber toiduga. Töötoas valmib hõrgu välimusega koogilõik, mille iga valmistaja saab endaga koju kaasa võtta.

Terve päeva saab riietada end Tallinna Linnateatrist laenatud kostüümidesse, et end uhkelt üles pildistada või mõni etüüdki improviseerida. Kostüümide kandmist juhendab omaaegne Linnateatri näitleja Iivi Lepik.

Tallinna Kirjanduskeskuse Vilde ja Tammsaare muuseumid loovad maagilise võimaluse kehastuda hetkeks ligi 100-aasta taguseks kirjanikuks. Uhke kõvakübar peas või boasall kaelas, saavad huvilised katsetada sulepea ja tindiga kirjutamist endale teatripiletit kujundades. Kõigil on võimalus anda loominguline panus ka aheljuttude kirjutamisesse. Ühiselt valmivate tekstide esmaettekanded toimuvad kell 13.30. Veeretada saab värvilisi ülesannete-täringuid ning meisterdada vuntsidega rebaseid.

Ja muidugi saab sappa võtta ja end näomaali abiga lasta fantaasiategelaseks muuta!