Erakogu
Mikk ja Kelly Lilles on kahe pisikese poisi vanemad, kes elavad oma kätega kalurikülla ehitatud majakeses. Lastega kodus olemine pani uutmoodi mõtted liikuma ja noor pere lükkas koos oma heade sõpradega hoo sisse e-õppe ajal kiirelt levivale ALPA Kids mobiilirakendusele, mis pakub eelkooliealistele lastele eestikeelset ja harivat sisu. Lapsed kukil arendada idufirmat, mis pakub juba ka välismaal huvi, pole muidugi just väike väljakutse.

Pereema Kelly sõnul on neil praegu sama keeruline nagu kõigil, sest lasteaed on olnud seni avatud eesliinitöötajate lastele ja riskigrupis vanavanemaid ka appi kutsuda ei saa. “Suurim muutus seoses lastega koos töötamisel ongi just ajaplaneerimine,” tunnistab Kelly. Päevasel ajal töötavad abikaasad vahetustega — üks on lastega ja teine töötab. 

Kodukontor pole vaid piin ja vaev, naljakaid seiku jagub küllaga!

“On tavaline, kui rääkides Välisministeeriumi toetuspakettidest pead ühe käega hoidma telefoni ja teisega lapse peput pühkima,” naerab Kelly. Pereema jutustab naerdes ka olukorrast, kui ta pidi osalema rahvusvahelisel Eesti haridusteenuseid tutvustaval videosalvestusel. Pere keskendus sellele, et kõik tehnika toimiks ja kaamera oleks kenasti puslekarpide toel õigele kõrgusele sätitud ning kassid ja lapsed õigeks hetkeks õue juhatatud. Selle kõige juures oleks ta kogemata ühinenud salvestusega, olles unustanud selga panna rinnahoidja.