Eriolukorra ajal õppisid inimesed taas tegema asju, mida pole enam ammu ise tehtud, muuhulgas lõigati olude sunnil oma pereliikmete juukseid. Alati ei tulnud tulemus ilmselt nii hea, kui oleks soovinud, kuid edaspidi seda muret pole, sest juuksur Heleni Post õpetab, kuidas ka edaspidi ise lapse juukseid lõigata.

· Vali juukselõikamiseks koht, kus on piisavalt valgust. Kui põrandal on vaipkate, pane sellele kaitsekile või -paber, et hiljem oleks lihtsam koristada.

· Pese juuksed enne lõikust puhtaks, nii saab tulemus ühtlasem.
· Kui lõikad lapse juukseid, tee seda ettevaatlikult, sest püsimatu poisi juustesse on apsakad lihtsad tulema.
· Kui tahad jätta juukseid pealael pikemaks, võta appi nii masin kui käärid. Piir võiks minna meelekoha juurest – ülevalt lõika kääridega, alt masinaga.
· Lõikamist alusta kahe kõrva vahelt, selja tagant. Kui tagant on juuksed lõigatud, liigu külgede juurde.
· Kääridega lõikamiseks eralda juuksesalke tiheda kammiga, nii tulevad ebatasasused selgelt esile. Kääridega võiks lõigata umbes 90-kraadise nurga all.
· Tuka lõikamiseks võiks esmalt kammida juuksed ette. Võta tukk näppude vahele ja lõika otsad ühtlaseks. Pikema ja tihedama tuka saavutamiseks võta pealaelt kammiga salk kätte nii, et sõrmeotsad on suunatud ülespoole, seejärel lõika salku kasvava suunaga.
· Külje pealt lõika juuksed kõrva keskpaigaga tasa. Jälgi, et mõlemad küljed saavad sama pikkusega.
· Meelekohtadest allapoole jäävad juuksed lõika masinaga. Vali tera pikkusega 3 või 4.
· Ära suru masinat tugevasti vastu pead, vaid libista õrnalt üle juuste.
· Kõige lõpus viimistle juuste piir, vali selleks tera pikkus 1,5. Kukla alumist piiri ära lõika liiga kõrgelt, jälgi loomulikku juuksepiiri. Ebaühtlast alumist joont võid piirata 0-teraga.