Laste talvesaapaste soolased hinnad võivad panna ahhetama, kuid praegusel ajal, kui iga väiksemgi nohu tõmbab lasetaiaplaanidele kriipsu peale, on laste jalgade soojas ja kuivas hoidmine enam kui oluline. Panime kaheksa tuntud tootja saapad proovile!

Et Eesti ilm on muutlik ja ühe päeva sisse võib mahtuda nii vihma, lund kui rahet, on lasteaialaste vanemate ootused lastesaabastele kõrged.

Tootjaid, kes lubavad lisaks külmapidavusele ka veepidavust, on õnneks palju. Pere ja Kodu pani vee ja jääkuubikutega täidetud kausis proovile kaheksa Eesti lapsevanemate poolt armastatud brändi talvesaapad, et teada saada, kas lapse varbad jäävad ikka kõikide nende sees kuivaks.

VAATA KA: Ega tali taeva jää | 11 populaarsema firma talvekombede suur ülevaade - milline peab külma ja milline märga?

Testis kasutati kantud jalanõusid, mis ühe või kahe lapse jalas juba olnud, sest ega ükski lapsevanem ei oota ju, et saapad vaid esimesel kuul vett peaks ja kui peres on mitu last, on jalanõude ühelt lapselt teisele edasi rändamine enesestmõistetav.

Kõik testitud jalanõud on tootja poolt reklaamitud vettpidavaks. Proovile panime erinevad saapad, mis uuena ostes veebilehtede andmeil hinnaga 60 kuni 150 eurot.

Testimise käigus seisid lapsed vee ja jääkuubikutega täidetud veekausis ühe minuti. Juba etteruttavalt võime öelda, et külma ei kurtnud ükski laps, kuidas erinevad saapad aga vett pidasid, saad näha ülalolevast videost!