Sebastiani ema Kadri tunnistab, et kuna Pirita surfiklubi juures toimuvat sai kohati jälgida läbi rannakaamera veebist, ei suutnud ta kiusatusele vastu panna ja piilus veidi laagrielu.

Sebastian vett ei karda, aga möödunud aastal veel väga kindlalt ei ujunud. Kadri möönab, et emasüda veidi muretses: mis siis saab, kui poeg supi- või purjelaualt vette kukub? Mõistagi anti aga kõigile päästevestid ja kalipsod ning korraga oli vee peal mitu juhendajat lapsi jälgimas.

Sebastian on pigem tagasihoidlik ja väga uusi asju proovima ega suhtlema ei tõtta, kuid vees (millel olevat ju teraapilisi omadusi!) avanes ta nagu võluväel. Nii kui laagrist õhtul koju sai, hakkas õhinal järgmist päeva ootama. Kadri paneb selle ka Pirita surfiklubi väga abivalmis ja sõbralike juhendajate ning mitmekesise programmi arvele. “Nad sõitsid supi- ehk aerulauaga, käisid Pirita seikluspargis, osalesid vetelpäästeloengus, vahepeal joonistasid ja mängisid pingpongi.” Kokku said lapsed tutvust teha nelja peamise surfialaga: lainesurf, purjelauasõit, aeru- ja lohesurf.