Krista Kruve
Selles numbris õpetab Kertu (2) ja Uku (4) ema Krista, kuidas põnne peenrategemisse kaasata. Lapsed aitasid peenratähisteks kive korjata ja värvida ning näitasid emmele ette, millised näoilmed peale joonistada. Uku istutas taimed ja Kertu pani vennaga kivikesed paika.

Vaja läheb:

 • kive
 • akrüülvärve
 • eri suuruses pintsleid
 • peene otsaga musta markerit
 • läbipaistvat lakki

Tegemiskäik

 1. Siduge peenratähiste meisterdamine mõnusa jalutuskäiguga rannas. Otsige sealt erikujulisi siledaid kivikesi, millele on hea maalida. Meie käisime rannas ühel jahedal kevadpäeval ning leidsime lisaks kivikestele ka muud põnevat kraami, mis meri oli kaldale uhtunud.
 2. Kodus peske koos kivid puhtaks ja kuivatage.
 3. Pange fantaasia tööle ja mõelge, missugust aedvilja või marja konkreetne kivi meenutab. Siis katke kivi pealmine pool sellele viljale omase värviga. Kui mõnda tooni akrüülvärvide valikus pole, segage julgelt värve omavahel.
 4. Laske värvitud kivil kuivada. Akrüülvärv kuivab päris kiiresti, kuid protsessi kiirendamiseks võite kivid ilusal suvepäeval ka õue päikese kätte viia. Akrüülvärvi puhul on hea seegi, et selle saab hõlpsalt kivilt maha – kui miski läheb nässu, peske kivi sooja veega puhtaks ja alustage otsast.
 5. Kui põhjavärv kuivanud, joonistage peene pintsliga viljale silmad ja suu. Mida naljakamad ilmed, seda parem! Ja laske kividel jälle täielikult kuivada.
 6. Edasi tehke markeriga juurde vajalikud piirjooned, ripsmed jm.
 7. Et kivid säilitaksid õues pikemat aega ilusa väljanägemise, katke need lõpuks läbipaistva lakiga.
 8. Ja nüüd polegi teha muud kui asuda aiatööde kallale – istutage taimed maha ja tähistage sobiva kivikesega!