Krista Kruve
Krista, Kertu (2) ja Uku (4) ema, õpetab, kuidas heegeldada stiilne suvekübar, mis kaitseb päikesepiste eest, ei lenda esimese tuuleiiliga minema ja mille võib reisile minnes muretult kohvripõhja pakkida.

Vaja läheb:

  •  2 tokki Drops Muskati puuvillast lõnga lapsele ja 3 tokki teismelisele-täiskasvanule
  •  heegelnõela suurusega 2,5
  •  sukanõela
  •  silmusemärkijat
  •  soovi korral kaunistamiseks paela, pärleid, litreid, kunstlilli vms

NB! Võid kasutada ka teisi puuvillaseid lõngu. Heegelnõela soovitan siis valida soovitatud suurusest pisut väiksema, et pind tuleks tugevam ja peakate hoiaks paremini vormi.

Mütsi põhi

Alusta spiraalset heegeldamist mütsi tipust, tehes kõigepealt neli ahel­silmust. Ühenda need ringiks ühe aas­silmusega esimesse ahelsilmusesse.

Esimesel ringil heegelda sellesse ringi kuus kinnissilmust. Kasuta silmuse­märkijat uue ringi alguse märkimiseks.

Teisel ringil heegelda kaks kinnissilmust igasse eelmise rea silmusesse. Jätka nii kuni ringi lõpuni, kasvatades kuus silmust.

Kolmandal ringil heegelda kaks kinnis­silmust eelmise rea esimesse silmusesse ja üks kinnissilmus järgmisesse. Korda nii ringi lõpuni.

Neljandal ringil heegelda kaks kinnissilmust eelmise rea esimesse silmusesse ja üks kinnissilmus kahte järgmisesse. Tee nii ringi lõpuni.

Viiendal ringil heegelda kaks kinnissilmust eelmise rea esimesse silmusesse ja üks kinnissilmus kolme järgmisesse. Jätka samamoodi ringi lõpuni.

Niiviisi igal ringil kasvatuskohtade vahet ühe kinnissilmuse võrra suurendades heegelda mütsi põhja edasi, kuni see on soovitud suurusega.

Põhja läbimõõduks peaks olema: