Foto: Eero Alamaa

Algav aasta on eriline – Pere ja Kodu tähistab 25. sünni­päeva. Selle aja jooksul on asunud oma lapsi suureks kasvatama juba teine põlvkond meie ajakirja lugejaid. Oleme saanud oma lugudele positiivset tagasisidet emmedelt, kes ise paar­kümmend aastat tagasi beebina meie ajakirja lugudes figureerisid ja kel nüüd endil titad käes. Tohutult palju on selle ajaga pereelus ja laste­kasvatuses muutunud! Meie käime ikka kogu aeg muutustega kaasas.

Praegu on tavaline, et samal ajal, kui keegi saab neljakümnele lähenedes esimest korda emaks, saab keegi juba neljandat korda – nagu meie ägedas kaaneperes. Samuti seegi, et lapsepuhkusel võib ema asemel olla isa. Ja mõnda last kasvatab kaks ema või isa. Kõigi muutuste juures on eluliselt oluline tegelikult ainult üks: et lapsed kasvaksid armastuses ja hoolimises, mitte vihkamises ja võitluses.

Eluliselt oluline on ainult üks: kasvada armastuses ja hoolimises.

Tähtpäeva puhul pakub meie toiduentusiastist fotograaf Hele-Mai viiel leheküljel sünnipäeva­suupisteid, mis sobivad nii viiese kui ka kahekümne­viiese sünnipäeva­laua katmiseks. Ja ka järgmistes numbrites leiad Pereköögi ajakirjakaante vahelt. Nii saad alati olla kindel, et see pole kogemata välja pudenenud; vaadata suuremaid ja ilusamaid pilte (juba Hele-Mai pildid viivad keele alla), et paremini uurida, milline mõni toit täpselt välja tulla võiks. Aga ise tee neid ikka natuke omamoodi! Sest nagu mitme koka­raamatu autor Hele-Mai ütleb, tahab ta oma retseptidega inspireerida, mitte näpuga järge pidama sundida. Täpselt sedasama soovime teha ka kõigi teiste lugudega ajakirjas.

Palusime teil ajakirjale sünnipäevaks kinkida oma emaks saamise loo. Neid tuli väga palju. Avaldame jaanuaris Kati pisipoja Oliveri uskumatult kiire sünni loo. Aitäh teile kõigile selle hinnalise ja imelise kingi eest – et usaldate jagada meiega oma elu kõige erilisemaid hetki.

Head uut aastat kõigile peredele ja kodudele!