Erakogu
“Kui me Tallinnasse lähme, lähme kohvikusse ja loomaaeda,” on suvepäikseline film “Siin me oleme” andnud puhkuseetaloni paljudele. Selleks, et suvel loomi näha, ei pea aga ilmtingimata sõitma pealinna. Ka paljud talud on avanud oma uksed peredele.

Kuigi suurim ja liigirohkeim loomaaed paikneb endiselt Tallinnas, on igas Maarjamaa nurgas mõnusaid loomaparke. Kui su põnnidel pole võimalik maale vanaema juurde sõita, sest temagi on linnainimene, on eriti vahva, et leidub talusid, mis avavad uksed, et loomi ja maaelu tutvustada.

HARJUMAA

Perega hubasesse maaellu

KUS: Seppami talu koduloomade park, Munalaskme küla, Saue vald.

KES JA MIS: Talus saab tutvuda maaeluga. Loomad toimetavad vabalt inimeste keskel, kõiki neid saab paitada ja nendega pilti teha. Kevadest on siin suurimaks vaatamisväärsuseks kitse- ja lambatalled, ent ei puudu ka kassid, koerad, hobused, kanad, kuked, pardid, kalkunid ja hani. Paik ootab kõiki külla ka avatud talude päeval 21. juulil.

MILLAL: Külastusajad seppamitalu.eu/kalender. Külastus broneeri telefonil 5615 2902.

PILET: Perele (2 täiskasvanut + lapsed) 15 eurot.

Kelgukoertega matkale

KUS: Paasiku koertemõis, Paasiku küla, Anija vald.

KES JA MIS: Sinisilmsete kelgukoerte, Siberi haskide ajaloo, iseloomu ja kasutusaladega saad tuttavaks koertemõisas. Kui soovid, võid minna koertega matkama. Äsja kolisid siia haskide seltsi mõisaelu nautima ka alpakad.

MILLAL: Broneeri aeg telefonil 501 6814 või 5647 3096.

PILET: Hind sõltub tegevustest, vt paasiku.ee.