Foto: Jaanika Niinepuu
Kui väljas on kehv kevadilm, mine perega raamatukokku! Kas teadsid, et peale raamatute saab sealt nüüd laenata ka spordivahendeid ja muusikariistu?

Räägitakse küll palju sellest, et tänapäeva lapsed on ninapidi nutiseadmetes kinni, aga oled sa oma lapsi üldse raamatukokku viinud? Päev, mil Eliise (10) ja Marie (8) said raamatukogu lugejapileti, oli neile sama ülendav kui jõululaupäev. Praegugi teevad nad koolist tulles ja bussi oodates aega parajaks just seal. Aga raamatukokku tasub minna ka kõigil koos, perega! Lastekirjanduse osakonnas on palju vahvaid teoseid. Ent mis on tõeline kirss tordil – raamatukogud laenutavad nüüd ka pille ja spordivahendeid.

Näiteks lapse sünnipäeva, laste­aia lõpupidu või pere­piknikku planeerides võid võtta raamatu­kogust vahendid, et sisukalt aega veeta. Tallinna Keskraamatukogu haruraamatu­kogudest saad laenata kettagolfi­komplekti, petanki, täispuhutava noolemängu või mõne seltskonnamängu, aga ka näiteks tasakaalulindi, mis kinnitatakse puude vahele – et maa ja taeva vahel lõbusalt turnida. Suvel on ülimenukad rulad ja tõukerattad, juurde saad paluda kiivri.