Foto: Pampers
Nüüd, kui beebi on paari kuu vanune, hakkabki ta regulaarselt magama, mis võimaldab ka teil rohkem puhata.

Selles vanuses beebid vajavad ööpäevas umbes 14 tundi und. See jagatakse ilmselt päeva jooksul vähemalt kahe (kui mitte kolme) uinaku ja seitsme või kaheksa öise unetunni vahel. Kindlustage järgmiste nõuannete abil, et beebi uni oleks võimalikult regulaarne.

Pange paika une-eelne režiim

Kui te pole seda juba teinud, pange paika une-eelne rutiin, et julgustada beebit magama. Määrake kindel uneaeg ning hoidke rutiini lihtsa ja võimalikult lühikesena. Mõned järeleproovitud tegevused, mida katsetada: vannitamine, unelaulude laulmine, raamatu lugemine, koos kiiktoolis kiikumine. Ükskõik millise tegevuse valite, tehke seda järjekindlalt igal õhtul. See aitab teie beebil edukalt ööunne suikuda.

Muutke söötmisaegu

Piimasegu saavaid beebisid pole neljakuuselt vaja toita rohkem kui neli korda päevas. Rinnapiima saavad beebid vajavad päevas ainult viis või kuus korda rinda. Nüüd, kui teie laps peab harvemini sööma, oleks hea aeg jätta ära öised toitmised. Muutke rutiini nii, et viimane pudelitäis piima või viimane rinnaga toitmine toimuks vahetult enne magamaminekut.

Teie beebi võib ikka öösel nuttes ärgata, aga selles vanuses saate teda söötmise asemel lohutada rahustavate sõnade või laulmisega.

Kaitske teda imiku äkksurma sündroomi eest

Selles vanuses on imiku äkksurma sündroomi oht kahanev, aga on siiski oluline panna beebi magama selili ning hoida igasugused pehmed esemed (padjad, tekid ja pehmed mänguasjad) väljaspool hälli.

Kuuekuuseks saades õpivad paljud beebid seljalt kõhuli pöörama. Kui teie beebi pöörab end öösel ringi, pole põhjust muretseda. Teda pole vaja magamise ajal tagasi pöörata.

Nii teie kui ka beebi saate ilmselt edaspidi öö jooksul rohkem magada, aga tõenäoliselt on oodata ka mõningaid ebaõnnestumisi. Kui beebi uni on siiski häiritud, jätkake kindlalt oma rutiiniga ja hoidke pöidlaid peos, et järgmise öö uni on rahulikum.