Ühelt poolt võid olla rõõmus, kui su laps vaidleb ja vastandub - järelikult on sinu ja lapse vahel piisavalt hea suhe, et ta julgeb väljendada oma eriarvamusi. Teisalt koged vaidluste korral ilmselt frustratsiooni, sest tunned pettumust iseenda vanemlike oskuste üle ja sulle tundub, et laps ei austa sind.

Õnne Aas-Udam on psühholoogiline nõustaja, loovterapeut ja Gordoni perekooli koolitaja. Ta on abielus ja kahe lapse ema. Pere ja Kodu perekoolis SIIN jagab suurte kogemustega terapeut soovitusi, kuidas lastele tülideta turvalisi piire seada.

Igas vanuses lapsega suhtlemise juures on teatud põhimõtted, mida järgides saad oma koju luua tülitsemishirmust vaba õhkkonna. Tutvustame põhjalikus videokoolituses sulle erinevaid viise, mille abil saad luua lapsega sooja ja usaldusliku suhte ka siis, kui te alati kõiges ühel meelel pole.

Näiteks, kas tead, mis on "viisaka vaidlemise” tehnika ja miks see kasulik on? See käib nii: me räägime kordamööda. Sina ütled oma seisukoha, mina kuulan ja sõnastan kuuldu sulle tagasi. Kui sa oled nõus, on minu kord. Nüüd kuulad sina ja sõnastad mulle tagasi, mida kuulsid. Kui ma olen nõus, siis on jälle sinu kord üks oma argument esitada. Nii suureneb samm-sammult teineteisemõistmine.

Kuidas parandada lapse ja vanema suhteid, sõltuvalt lapse east (kuni 3-aastaste, 3-8-aastaste ja üle 8-aastaste puhul), vähendada õdede-vendade omavahelisi kaklusi ja rivaalitsemist?

Pere ja Kodu perekooli videokoolitusest (erihinnaga 4,99) kuuled juba lähemalt SIIN