Foto: Shutterstock
Tahad, et sinu laps rõõmuga koristaks? Suudaks ilma kista jalanõud õigesse jalga panna? Teeks kodutöid ja sulle massaži? See kõik on võimalik nii, et laps sellest ka lõbu tunneb. Vaata järele ja proovi ka ise!

Laste lõputu energia, mis kulub igasuguste lolluste välja mõtlemisele, saad tegelikult lihtsate nippidega enda kasuks rakendada. Siin mõned head ideed!

1. Soovid massaaži? Aga palun. Joonista valgele T-särgile korralik autorada, anna lastele mudelautod kätte, heida kõhuli põrandale ja lase neil oma selja peal võidusõite teha.

2. Vaheta neile vajalikud asjad kodutööde vastu. Tahad wifi-salasõna? Enne tee voodid ära, käi tolmuimejaga põrand üle ja jaluta koeraga õues.

3. Toidukunst on imelihtne ja selle abil saad oma lapsed sööma ka sellerit ja seeni!

4. Kui lapsed keelduvad tervislikku toitu söömast, lase neil täringuid veeretada, et teada saada, mitu ampsu veel võtta tuleb.

5. Ka põranda pühkimisest saab teha toreda mängu — kleebi teibiga põrandale väike ruut, ring või kolmnurk, mille sisse praht tuleb ajada.

6. Kodutööde ping-pong
Võta kotitäis ping-pongipalle. Kirjuta igale neist üks kodune töö. Pane pallid kaussi. Lapsed peavad kausist kinnisilmi palli võtma ja seal kirjas oleva ülesande lahendama. Lahendatud ülesandega pall läheb ema kätte ja laps võtab uue. Aega on pool tundi ja laps, kes jõuab selle aja jooksul kõige rohkem ülesandeid lahendada, võidab ja saab auhinna, mille valid välja sina.

7. Koristamismäng
Peida lapse tuppa vabalt valitud vääringus münte ja ütle talle, et ta leiab need kõik üles ja saab endale, kui oma toa ära koristab.

8. Kui lapsed kipuvad tülitsema, meisterda neile “Me oleme sõbrad” T-särk, mis aheldab nad kokku ja neil pole leppimisest pääsu. Võta eeskuju SIIT!

9. Riputa mänguasjade külge sildid tööde kirjeldustega, mis tuleb kindlasti ära teha.

11. Kui laps ei oska jalanõusid õigesse jalga panna, tee elu tema jaoks lihtsamaks. Lõika südamekujuline kleeps pooleks ning kleebi poolikud kingade sisse nii, et kui kingad on kõrvuti, moodustavad poolikud terve südame. Nii on lapsel lihtne mõista, kuidas see keeruline protseduur käib.

Allikas: Buzzfeed