Mothercare Foto: Mothercare
Kui meie pere suve hakul kasvas ühe pisikese ilmakodaniku võrra, otsustasime abikaasaga mõlemad töökohustustest natukeseks kõrvale tõmbuda ja täiel rinna koos suve nautida ning uute rollidega, ema ja isana, harjuda.

Olime hästi valmistunud ja kogu vajalik kraam, nagu käru, imearmas beebivoodi ning hunnik pisemaid vidinaid oli juba ammu kodulähedases kaubanduskeskuses asuvast Mothercare kauplusest koju toodud ja lapse toas oma koha leidnud.

Mothercare
Foto: Mothercare

Mothercare kaupluses olin tegelikult harjunud käima juba raseduse ajal, sest usaldan selle Briti kaubamärgi kvaliteeti ja pikaajalist kogemust. Nautisin lapseootuse aega ning kohe kui tundsin, et vanad riided kusagilt pitsitama hakkavad, pöördusin abivalmis müüjannade poole, kelle abiga nendeks imelisteks kuudeks midagi uut selga sobitada. Avastasin, et on uskumatult palju detaile, mida nii rasedana kui ka hiljem imetava emana näiteks rinnahoidjat valides peaks arvestama ja nii pean ütlema, et nende konsultantidest oli mulle ikka mitme ostu puhul palju abi.

Mothercare
Foto: Mothercare

Isegi nüüd, kui tundub et juba kõik vajalik on olemas, satun vahel Mothercare kauplustesse või siis BabyCity poodidesse, kust samuti selle brändi tooteid leiab. Tavaliselt juhtub see just siis, kui mõne sõbranna „pisikesele” on kingitust vaja. Nende tootevalikust leiab midagi kuni koolimineku eani välja ja müüjad oskavad üllatada, soovitades selliseid vidinaid, mida omal käel poleks teadnud otsimagi tulla.

Mothercare
Foto: Mothercare

No ja ilmselt on iga ema avastanud, kui uskumatult kiiresti lapsed kasvavad. Just nagu oleks kõik olemas ja siis nädala pärast on püksikesääred jäänud lühikeseks või tekib vajadus uue joogitopsi ja käepäraste söögiriistade või hoopis reisivoodi või veel millegi muu järele, mis kõik tahaks ühest kohas koos asjatundja soovitustega kätte saada. Mothercare’iga on see lihtne, sest läbivad teemad ja stiilid on nii riidekollektsioonides kui ka näiteks vannitoa ning magamistoa sisustuses ja väga lihtne on nii kas lapsetuba sisustada või riideid valida.

Mothercare
Foto: Mothercare

Tihti kasutan muidugi ka Mothercare kauplustes asuvaid ema ja lapse tubasid ning neid vahel isegi siis, kui poest otseselt midagi vaja ei ole, aga pikemal jalutuskäigul olles tekib vajadus leida vaikne kohake mu pisikese lõunasöögiks või lihtsalt vaikseks hetkeks ja värskenduseks. Viimati Eestist välja reisides avastasin, et selline mõnus Mothercare’i tuba on olemas ka Tallinna lennujaamas.

Täname Svea Talli jagamast oma kogemusi Mothercare kliendina.

Artikkel ilmus Lux Expressi pardaajakirjas Suund, sügis 2018.