Foto: Unsplash
Olen tavaline nõukaajast pärit ema, kes ilmale toonud ja suureks kasvatanud 4 tütart. Tänaseks on nad kõik 30+, olen ka mitmekordne vanaema. Ennast kiita pole kerge. Ega ka kombeks. Minuealistel.

Mõtlesin täitsa pikalt, milles olen hea olnud? Olete kuulnud ütlemist, et hea õpetaja pole hea õpetaja? Kunagi ma ei saanud sellest mõtteterast päris täpselt aru. Siis sattus aga üks minu lastest väga hea ja lahke ja toreda õpetaja juurde keelt õppima. Tunnid olid toredad, lapsele väga meeldis, aga ... seal ei õpitud keelt praktiliselt üldse. Tunnid olid rohkem nagu seltskondlikud koosviibimised. Sama on tegelikult ilmselt ka emadega.

Hea ema ei ole mitte iga kord hea ema. Vabakasvatus on kena küll, aga... Mina ei olnud ehk laste meelest mitte alati hea ema. Nõudsin korda. Puhtust. Teistega tuli arvestada. Kodutöödes tuli aidata. Peenraid rohida. Väiksemaid hoida jne. Tagantjärele võin öelda, et ega ma sundima pidanud. Lapsed räägivad siiani, et tulid kõik appi, sest koos tehes said kõik kohustuslikud tööd kiiremini tehtud ja seda rutem sõpradega mängima või perega ujuma vms.

Arvan. Et olen hea ema. Sest minu lapsed on kasvanud iseseisvateks, töökateks ja hoolivateks. Ja nii tore on näha, et sageli nad kopeerivad eneselegi märkamata omi lapsi kasvatades kodus kogetut. "Lumehelbekesi" meil ei kasva :)

Tiina

Palusime emadepäeva eel kirjutada Pere ja Kodu lugejatel emaks olemise väljakutsetest, kingime ühe loo autorile tänuks spaapaketi kahele. Vilvy inimlikult elulises loos tunneb ilmselt end nii mõnigi ema ära.

Konkursi auhinna, spaapaketi kahele, paneb välja Lavendel Spa Hotel.

Killuke puhkust on lapsevanema tagasihoidlik unistus! Ja kui vajad väikest energiasüsti, et taas jaksata, siis tule ja naudi … Terake turgutust väsinud lastevanematele.

Lavendel Spa Hotel asub Tallinna külje all, looduslikult kaunil Viimsi poolsaarel.

Meri ja supelrand jäävad hotellist vaid 10-minutilise jalutuskäigu kaugusele. Tallinna kesklinna jõuab 15-minutilise autosõiduga. Bussipeatus asub hotellist 200-meetri kaugusel. Tee kulgeb mööda mereäärt, mis kindlustab kauni merevaate sõidu ajaks.

Pakett sisaldab:
– Majutus kahekohalises standardklassi toas
– Lavendel Spa sauna- ja lõõgastuskeskuse piiramatu kasutus kuni kella 22:00-ni
NB! Alates kella 18:00 on sauna- ja lõõgastuskeskus vaid täiskasvanute päralt.
– Värskendav saunajook mõlemale külalisele
– Numbritoas ootamas magus tervitus
– Hommikusöök buffet lauas
– Üks lõõgastav hoolitsus külalise kohta valikust:
Pinguldav massaažihooldus näole /30 min/ (sobib nii naistele kui meestele)
Kehakoorimine /30 min/
Massaaž lõõgastava palsamiga /30 min/
Laavakivi massaaž seljale /30 min/
Jalamassaaž /30 min/
Pea- ja juustemassaaž /30 min/
– 2-käiguline õhtusöök restoranis LUU.