Hea suhe on selline Illustratsioon: Gerti Saaler, EM
Väikesed asjad on suhtes mõnikord hoopis suured. Kui sinu elus tuleb ette sarnaseid olukordi (ja kindlasti tuleb), siis tuleta neid pildikesi meelde!

Igaüks vajab aega ka iseendale

Igaüks vajab aega endale
Illustratsioon: Gerti Saaler

Pärast väsitavat päeva vajame aega puhkamiseks ja võimalust töömõtetelt isiklikule elule ümber lülituda. Kasvõi kümme minutit. Võib-olla pole see alati nii, kuid kui oled tähelepanelik, märkad, mil su kaasa pole valmis kohe pärast koduuksest sisseastumist pere tulumaksu arvutama, pesu sorteerima või koristama tormama. Mõnikord tahad ju isegi lihtsalt olla ja ennast laadida. Julge seda endale tõesti ka lubada. Ütle oma partnerile, et see on sulle praegu tähtis. Ja ära tee ise draamat, kui sinu kaaslane ütleb, et ta praegu tõesti ei jaksa lastega õppida. Sellisel juhul oleks ju kena, kui oled mõistev, aitad sel päeval lapsi ise ja paned talle näiteks vannivee jooksma. Usu, kui ta on õige kaaslane, teeb tema seda teinekord ka sinu heaks.

Et vaadata, mis on suhtes väga oluline, klikka nüüd allolevale pealkirjale...

Hea suhe on selline
Illustratsioon: Gerti Saaler, EM

Rääkimine on oluline

Kui meestel aitab enamasti stressi vähendada omaette segamatult lõõgastumine, siis naistel on tarvis just rääkida. Jah, ta võib rääkida nii oma ema kui ka sõbrannadega, et mõtteid korrastada ja oma tunnetes selgust saada, kuid kõige rohkem tahab naine rääkida oma partneriga. Mehe puhul on nüüd oluline mitte lihtsalt olemas olla, vaid ka päriselt kuulata, mida naine ütleb ja mida sellega mõtleb. Mehel ei maksa tunda kergendust, kui naine temaga lobisemisest või tõsisemate teemade arutamisest lõpuks loobub, kuna mees pidevalt tema juttu liiga paljusõnaliseks või väheoluliseks pidas. Pigem on see märk, et naine on leidnud kellegi teise, kes on valmis talle olulisi teemasid tõsiselt võtma. Isegi siis, kui see on tema sõbranna, muutute sellise olukorra tekkides teineteisele kaugeks. Niisiis – rääkige, ja kindlasti ka kuulake.

Hea suhe on selline
Illustratsioon: Gerti Saaler, EM

Isiklik vaba aeg ja sõbrad on tähtsad

Igaüks tahab teha asju, mis teda õnnelikus teevad. Ja mõnikord ei ole need samad, mida teine teha tahaks. Nii tekib soov teist takistada, et ta üksi ei lõbutseks. Kuid suhtes, kus üksteisesse suhtutakse kui omandisse, on armastus kiire kaduma. Andke teineteisele võimalus oma hobidega tegeleda ja sõpradega olla. Jah, see nõuab usaldust, kuid kui pole usaldust, pole ka suhet.

Hea suhe on selline
Illustratsioon: Gerti Saaler, EM

Pisiasjad loevad

Õnne retsept koosneb paljudest väikestest komponentidest. On asju, mis küll näivad pisiasjadena, kuid väljendavad suurt hoolimist. Näiteks kui tema toob sulle kohvi voodisse või sina teed talle pärast pikka päeva kaelamassaaži. Kui oled kurnatud, teeb tema õhtul sinu lemmiktoitu, ehkki muidu kokkate koos. Selliseid väikeseid asju on teise jaoks valmis tegema see, kes päriselt armastab.

Hea suhe on selline
Illustratsioon: Gerti Saaler, EM

Kõik ootavad komplimente

Komplimendid ei lähe peale ainult naistele, mehed naudivad neid samuti! See tagasihoidlik muie või kerge punastamine reedab, kui rõõmus su abikaasa on, kui sa ta uut soengut või vaevaga kasvatatud habet kiidad. Stiil on midagi, mille iga mees omale ise valib. Selle kohta kiitust kuuldes tunneb mees, et austad tema otsuseid ja valikuid. Kindlasti rõõmustab ta ka komplimendi üle tema uue tehnikavidina või mootorratta valiku aadressil. Avalikus kohas kaasale nähvamine on küllalt levinud. Olge aga teie see paar, kes tunnustab kaasat ka avalikus kohas ja teiste ees.

Hea suhe on selline
Illustratsioon: Gerti Saaler, EM

Unistamine liidab

Kui oled valmis oma partnerile ütlema, et ta teeb mõttetuid oste, ütle hoopis endale STOPP! Tema ostu taga on enamasti mingi täitumata unistus, mille poole ta püüdleb. Uuri see välja ja unistage koos! Teinekord, kui su naine südatalvel uute bikiinide, kübara või suvekleidiga koju ilmub, ära ole ta peale mõttetu ostu pärast pahane. Pigem kujutlege koos ette, kui kaunis ta sinuga reisides neid asju kandes välja näeks. Veel parem, osta piletid!

Hea suhe on selline
Illustratsioon: Gerti Saaler, EM

Igaüks tahab olla tema ise

Sa ei soovinud ju teda enda kõrvale sellepärast, et teda ümber kasvatada? See, kes on pidevalt kriitiline ja rahulolematu, tekitab teises tunde, et ta ei pinguta kunagi piisavalt. Lase oma kaaslasel olla iseseisev! Las ta otsustab ise, mis teed pidi autoga sihtkohta sõita, kuidas midagi parandada ja mida omale selga panna. Las ta telefonihelin olla see tiinekate disko, kui ta seda tõesti soovib. Sa ei ole tema lapsevanem, oled tema kaaslane! Igaühel peab jääma võimalus tunda end oma nahas autentselt ja hästi.


Hea suhe on selline
Illustratsioon: Gerti Saaler, EM

On asju, mida ei muuda

Me kõik oleme erinevad ja mitte keegi ei ole täiuslik. Kui tema eripärad pole lootusetud suhtepurustajad, siis kaalu nendega leppimist. Sina unustad toidule pidevalt soola lisada ja tema jätab oma riideid laiali. Harmoonilise suhte toimimiseks ei tasu selliste mõttetuste pärast endast välja minna. Loo endas rahu sellega, mida sa ei suuda muuta.

Hea suhe on selline
Illustratsioon: Gerti Saaler, EM

Koostöö on läheduse looja

Koos tegutsemine aitab teil iseennast ja oma suhet tundma õppida. Kui te seda naudite, suurendab see lähedust ja armastust. Isegi tavaline toit maitseb nii palju erilisemalt, kui suunate mõlemad selle valmimisse oma hea tuju ja energia.