Foto: Delfi
Nii pereks kasvamisest kui sellest, kuidas kasvatada õnnelikke, julgeid ja tarku lapsi, oleme oma veebiportaalis kirjutanud juba paari aasta jagu. Lugejanumbrid on järjest kasvanud ja nüüdseks teame juba päris hästi, millistel teemadel Eesti lapsevanemad kõige meelsamini kaasa mõtlevad.

Me soovime kogu südamest oma lastele head – et nad kasvaksid edukaks, valiksid õige eriala, tuleksid elus hästi toime ja oskaksid teenida palju raha – selle kõige nimel hakkame neile varakult tähti õpetama ja viime kooli kõrvalt huviringidesse. Aga kui paluda vanematel öelda see üks asi, mida nad oma lastele kõige rohkem soovivad, siis on vastus selline: „Ma soovin, et minu lapsed oleksid õnnelikud!”
Just sellest, kuidas kasvavad õnnelikud lapsed, räägime ajakirja esimeses, Eesti Ekspressi vahel ilmunud numbris, kõige rohkem. Sest see on kõige tähtsam. See, kas täna meie kodudes kasvavad lapsed on õnnelikud või õnnetud, kujundab selle elu, mida elatakse meie maal juba paarikümne aasta pärast.

Näiteks Heidi Hanso laste kätte julgeksin mina oma tuleviku usaldada küll, sest Heidi on osanud Uma ja Raju jaoks luua kodu, mida suudab luua vaid see ema, kellel puuduvad oma lapsepõlvest päri kammitsad, mis raamidesse suruvad. Meie avalooks ongi Heidi kirjutatud ilus, aus ja isiklik mõtisklus sellest, kuidas ta on loonud oma lastele teistmoodi lapsepõlve.

Heidi Hanso, lapsed, loomad, Pajuvärava talu, Sundimetsas
Foto: Irina Mägi

Kuid õnnelikud lapsed kasvavad neil vanematel, kes oskavad ka ise õnnelikud olla. Õnnest paarisuhtes ja sellest, mis juhtub siis, kui see õnn käest libisema hakkab, räägime psühhoterapeudi Katrin Saali Sauliga. Päris huvitav on ehk tänasest numbrist lugeda ka uuringutest selle kohta, missugustes kodudes õnnelikud lapsed kasvavad.

Oma rubriik on ka meie populaarse isa blogi autoril Henry Jakobsonil, kes seekord arutleb meeste ja naiste teemal. Ei saa üle ega ümber ka kooliteemadest, on ju septembrikuu, mil kõik on uus – ka meie ajakiri. Otsi välja tänane Eesti Ekspress, leia sealt vahelt meie trükisoe ajakiri ja head lugemist!

Eve Kallaste, Ekspress Meedia, perejalaps.ee toimetaja
Foto: Priit Simson

Eve Kallaste
Pere ja Lapse toimetaja