Foto: Shutterstock
Mis päeval sündisid sina ja mis päeval sündis sinu laps? Selles artiklis tuleb juttu sellest, millega erinevaid nädalapäevi astroloogias seostatakse ja kuidas nädalapäev, mil sündisid, sinu iseloomule mõju avaldab.

Iidse traditsiooni kohaselt algab päev koos päikesetõusuga ning kestab kuni järgmise päikesetõusuni. Antud traditsiooni järgi ei lõpe päev keskkööl nii nagu oleme harjunud mõtlema. Nii võib sinu sündimise päevaks lugeda ka sinu ametlikule sünnipäevale eelnevat või järgnevat päeva. Seega, kui oled sündinud näiteks laupäeva öösel kell kolm, siis tuleks sul siiski reedet enda sündimise päevaks lugeda.


Foto

1. Esmaspäeva juhtivaks planeediks on Kuu, mis omakorda valitseb Vähi päikesemärgi üle.
2. Inimesed, kes on sündinud Kuu valitseva mõju all, on väga emotsionaalsed, südamlikud, hoolivad ning perekonnale orienteeritud.
3. Samas võivad nad iseloomult üsna kontrollivad ja püsimatud olla ning oma nõrkust ja ebakindlust kergelt välja näidata. Samuti on neil kalduvus sattuda erinevate sõltuvuste ohtlikusse lõksu.
4. Esmaspäeval sündinud tegelasi on õnnistatud siiruse, õrnuse, kindlate veendumuste ja võimega tõeliselt tingimusteta armastada.
5. Esmaspäev on rahutu ja muutlik päev, mil emotsioonid ja tujud suurenevad ning unistav ja romantiline meelelaad väljendub intensiivsemalt.
6. Antud päev on suurepärane aeg loomingulisteks tegevusteks, kuna kujutlusvõimel pole siis piire!
7. Astroloogias sümboliseerib Kuu feminiinsust. Seetõttu peetakse esmaspäeva naisi kaitsvaks ja tunnustavaks päevaks. Arvatakse, et tüdrukutest, kes on esmaspäeval sündinud, saavad väga hoolivad abikaasad ja emad.
8. Esmaspäev on küll emotsionaalne ja närviline, kuid see-eest suurepärane päev koduste tööde tegemiseks, lähedaste inimestega koos olemiseks ning enda tunnetest, mõtetest rääkimiseks.

Foto

1. Teisipäeva juhtivaks planeediks on võimas ja kirglik Marss, mis on seotud Jäära ja Skorpioni päikesemärgiga.
2. Antud päeval sündinud inimesed kiirgavad endast välja energiat ja tegutsemistahet, eelistades elada impulsiivselt, mitte hoolikalt iga tegevust ette planeerides.
3. Tänu enda impulsiivsusele, võivad Marsi poolt juhitud inimesed järjepidevalt teha kas õigeid või valesid otsuseid. Otsuse teevad nad alati, ükskõik milline see siis ka ei oleks.
4. Teisipäeval sündinud tegelased ei pelga enda tuliseid emotsioone ning lausa hullumeelset julgust välja näidata. Neil on kadestamisväärne võime „mägesid liigutada“ ning teistelt vajadusel abi saada.
5. Teisipäeva peetakse aktiivseks päevaks, milles on parajas koguses nii teravust, plahvatusohtlikkust kui ka särtsakust! Seega võib neid inimesi, kes antud päeval esimest korda ilmavalgust on näinud, pidada tõelisteks sõdalasteks ja kangelasteks.
6. Minevikus on teisipäeva väga keerulise karakteriga päevaks peetud, kuna on jõutud järeldusele, et paljud sõjad ja sõjalised riigipöörded on sel päeval alguse saanud.
7. See on päev, mil tuleks julgelt oma eesmärkide suunas tegutseda, kardinaalseid muudatusi läbi viia ja kui vaja, siis isegi julgelt võidelda! Teisipäeval ei ole soovitatav niisama tegevusetult diivani peal lesida, kuna suured ettevõtmised võivad alguse saada just sel päeval.
8. Antud päeval tuleks algata uusi projekte ning füüsiline töö on samuti eelistatud. Samas ei ole teisipäev soodne meeskonna-või paaristööks, kuna konfliktid on kerged tekkima. Kompromisside saavutamine on Marsi võimsa mõjutuse tõttu peaaegu et võimatu.
9. Inimene, kes on sündinud teisipäeval, on kahtlemata väga julge, initsiatiivikas, vapper, temperamentne, kannatamatu, edasipürgiv ja ambitsioonikas.

Foto

1. Astroloogias on kolmapäev seotud tarkuse, loogika ja kommunikatsiooni planeedi Merkuuriga, mis omakorda valitseb Kaksikute ja Neitsi üle.
2. Nii nagu ka Neitsile ja Kaksikutele iseloomulik, on kolmapäeval sündinud tegelased suurepärased suhtlejad, taibukad ning omavad kadestamisväärset võimet erinevaid olukordi enda kasuks tööle panna. See, kuidas nad enda võimeid kasutavad, on juba nende endi teha. Merkuuri poolt juhitud inimene võib olla nii suurepärane müügimees kui ka poliitik või siis salakaval pettur, kes tänu enda nutikusele teistega manipuleerida oskab.
3. Kolmapäeval sündinud inimestel on väga hea välimus ning neid tõmbab intellektuaalsete huvide poole. Samuti ei jää märkamatuks ka nende suurepärane huumorimeel ja kustumatu janu uudsuse järele.
4. Mitmekülgsus, kavalus ja hea suhtlusoskus on kolm omadust, mis neile omased on.
5. Mis puudutab armastust, siis on kolmapäeva-lapsukestel selles osas kõrgetest tõusudest ja madalatest mõõnadest koosnev armuelu. Nende emotsionaalset ebastabiilsust võib võrrelda tormise merega, seega pole nende isiklik elu kaugeltki mitte igav.
6. Täisväärtuslikuks eksisteerimiseks vajavad nad stabiilset partnerit, kes oleks just kui kindel ankur sügavas merepõhjas.
7. Olles ärritunud või haiget saanud, võivad nad tujukalt endasse tõmbuda ning verbaalsete nähvamistega õhu mürgiseks muuta.
8. Reisides eelistavad nad ühest punktist teise kiiret kohale jõudmist, kuna väikesed laevakajutid või kitsad lennukiistmed võivad nad lausa hulluks ajada.
9. Mägironimine või purjetamine mõjuvad nende seiklushimulisele hingele lausa palsamina.
10. Nad on oma loomuselt rahutud karakterid, kes soovivad olla pidevas liikumises- paraku võib see aga teistes mõnikord segadust või meelehärmi tekitada.
11. Kolmapäeval sündinud inimene on intelligentne, jutukas, mitmekülgne, kiire, nutikas, kuid võib samas olla ka ebausaldusväärne, vastutustundetu ja hooletu.

Foto

1. Neljapäeva juhib Jupiter, mis on seotud Amburi ja Kaladega.
2. Jupiter on Päikesesüsteemi kõige suurem planeet ning seetõttu kuuluvad talle sellised omadused nagu rikkus, elutarkus ja lahkus. Samas võib Jupiter viidata ka ahnusele, isekusele ja liialdamisele. Nii või teisiti kehtib astroloogia kohaselt neljapäeval sündinud inimese jaoks „kõik või mitte midagi“ mentaliteet.
3. Neljapäeva-lapsuke on lahke, kaastundlik, praktiline ja hindab väga kõrgelt aja efektiivset kasutamist.
4. Kuna ammustel aegadel kutsuti Jupiteri „kuningate planeediks“, siis on ka neljapäeva peetud kunglikuks ja suursuguseks päevaks.
5. Neljapäeval sündinud inimesed äratavad teistes tähelepanu tänu enda optimismile ja empaatiavõimele. Samuti peetakse neid loomupärasteks liidriteks ning kõrgete positsioonide saavutamine ühiskonnas pole neile mingiks probleemiks. Ammustel aegadel olid paljud antud tüüpi inimesed preestrid või küla „targad“.
6. Neljapäev on seotud religiooni, poliitika ning kõrgema vaimuseisundiga ning on ideaalne päev lahendamaks seaduse või ühiskonnaga seonduvaid probleeme.
7. Samas ei ole neljapäev soodne aeg äritehinguteks või uute kontaktide loomiseks.
8. Neljapäeval sündinud inimene on autoriteetne, suursugune, lahke, rõõmsameelne, filosoofiline, kuid samas võib olla ka silmakirjalik, uhke ja fanaatiline.

Foto

1. Reede juhtivaks planeediks on Veenus, mis on seotud ilu, graatsia ja kõige kauni ning hea poole püüdlemisega.
2. Seega on antud päeval sündinud inimesed elegantsed ja väga hea stiilitunnetusega, kuid samas on neil oht muutuda liigselt hedonistlikuks ja pealiskaudseks, keskendudes ainult ilule, mida maailmal pakkuda on.
3. Veenus on tuntud kui armastuse, sensuaalsuse, ilu ja naudingute planeet. Seega usutakse, et reedel esimest korda ilmavalgust näinud tegelased toovad endaga kaasa rahu, harmooniat ja ilu. Nad on tõelised kunstnikud, esteedid, diplomaadid ja seksuaalsete naudingute poole püüdlemine on üks suur osa nende elust.
4. Reede on seotud lõõgastumise ja lõbuga. Samuti pööravad inimesed siis tavalisest rohkem tähelepanu enda välimusele.
5. Kiusatuste osas tuleks reedel aga ettevaatlik olla, kuna oht on meelelistele ihadele liiga kergelt alistuda.
6. Reedel sündinud inimene on õrn, mõistev, hooliv, sotsiaalne, kunstiline, flirtiv, kuid ka edev, väljakutsuv ja laisk.

Shutterstock

1. Laupäevaga on seotud Saturn, mis päikesemärkidest esindab Kaljukitse ja Veevalaja.
2. Laupäeval sündinud inimestele meeldib reeglitest kinni pidada. Seega on nad suurepärase töödistsipliiniga lojaalsed partnerid ja üldiselt ka head järgijad.
3. Samas võib juhtuda, et pideva reeglite jälgimise tagajärjel kaob neil ära eluterve huumorimeel ning lõpuks on nad lihtsalt pinges ja tusased. Nende ellusuhtumine on kohati liiga tõsine.
4. Suheldes teiste inimestega võivad nad olla pisut liiga emotsionaalsed ja taktitundetud. Nende kohusetundlik ja tõsine hoiak viib neid karjääriredelil küll elus edasi, kuid juhul, kui nad liiga jäigaks muutuvad, võib see takistada püsisuhte loomist.
5. Astroloogide kohaselt on laupäev ideaalne päev mediteerimiseks ja sügavaks eneseanalüüsiks.
6. Sel päeval on inimesed vastuvõtlikumad kurbusele ja muredele.
7. Laupäev on ideaalne päev vanade ettevõtmiste lõpule viimiseks. Samas ei ole kasulik siis uutega algust teha.
8. Laupäeval sündinud inimene on elutark, professionaalne, pühendunud, aus, praktiline, töökas, kuid kaldub depressiivsusele, pidevale kahtlustamisele ning armukadedusele.

Shutterstock

1. Pühapäev kuulub planeetidest võimsale Päikesele, mis omakorda on seotud Lõvi tähemärgiga. Teatatavasti on Päike Päikesesüsteemis kõige olulisem planeet, juhtides teisi taevakehasid. Seetõttu muudab ta antud päeval sündinud inimesed küll äärmiselt säravateks ja mõjuvõimsateks, kuid samas ka pisut egoistlikuteks.
2. Nendel inimestel on suurepärane mõjutamisvõime, mistõttu saavad neist üldjuhul meisterlikud liidrid. Edu on midagi, mille saavutamise nimel nad on valmis palju vaeva nägema!
3. Nagu juba enne mainitud sai, siis on Lõvi päikesemärgi all või pühapäeval sündinud inimestel kalduvus olla liigselt isekad, unustades ära, et terve maailm ei keerle nende ümber.
4. Inimesed, kes on ilmavalgust näinud pühapäeval, on äärmiselt jutukad, julged ja seiklushimulised. Samuti iseloomustavad neid positiivsus, suuremeelsus ja kustumatu armastus elu vastu.
5. Pühapäev on ideaalne päev millegi tähistamiseks ja loomingulisteks tegevusteks. Samuti on astroloogias pühapäev seotud õnne ja eduga. Seega on soovitatav just siis pulmi pidada.
6. Antud päev on soodne uute plaanide tegemiseks ja oma tervise eest hoolitsemiseks, kuna pühapäeval taastuvad inimese energiavarud järgmiseks nädalaks.
7. Pühapäev ei ole sobiv aeg mediteerimiseks ja üksinda olemiseks, vaid elu nautimiseks ja edusammude tähistamiseks.

Allikas: Igav.ee