Foto: Pexels
Psühholoog Aita Keerberg ütleb, et täiskasvanud laste ja vanemate suhted võivad olla vägagi keerulised ning kehvavõitu läbisaamise taga ei pruugi alati olla silmaga nähtav probleem, nagu vanemate lahutus, vägivald või alkoholism.

“On peresid, kus ei ole laste kasvamise ajal paika pandud selgeid suhtlemise ja koostöö reegleid ega õpetatud lastele hoolimist ja teistest inimestest lugupidamist. Nii võivad kunagistest väikestest peretürannidest hiljem kujuneda võimutsevad ja koguni oma vanemaid kamandavad inimesed,” ütleb psühholoog värskeks ajakirjas Tervis Pluss ja lisab, et halbade suhete eest ei saa küll vastutust panna selgelt ühele või teisele poolele, kuid nii mõnigi kord tuleb algpõhjust otsida sellest, kuidas lapsi on kasvatatud.

“Ei saa olla võrdset suhet, kui vanem kohtleb oma täiskasvanud last süüdimatu põngerjana. Paljud vanemad ei suuda leppida sellega, et nende lapsed maailma asju teisiti näevad,” ütleb Keerberg ja toob välja, et kui konflikt on juba tekkinud, siis tuleks koos lahti seletada, mis juhtus ja miks juhtus ega maksa jääda lootma, et asi läheb aja jooksul ise üle ja kõik saab korda.

Kuidas vanemate ja laste vahel tekkinud konflikte lahendada, loe edasi ajakirjast Tervis Pluss.