Foto: Unsplash
Kui meile kurtis muret ema, kellele suvel maal elavad sääsekupulised ja kommikülluses lapsed südamerahu ei andnud, astus nii mõnigi lugeja laste vanavanemate kaitseks välja. Suvi on nautimiseks ja küll see suhkur õues maha joostakse.

"Eriti jabur probleem... kui laps on vaid 2-3 nädalat maal vanavanemate juures, siis las söövad seda magusat nii palju kui süda lustib, selle ajaga paksuks ei lähe ja midagi hullu ei juhtu. Millal veel jäätist süüa kui mitte suvel? Teades palju lapsed ringi jooksevad, siis ei tee see magus midagi ja energia kulutatakse ära. Pigem leppida vanematega kokku, et söögu siis pigem hommikupoole, kui et õhtul. Sääskede osas küsiks, et mida need teevad, kes elavad aasta ringi maal? Sääsetõrje ei aita ja milleks seda mürki nii meeletult peale lasta? Öösel pangu lapsed aken siis kinni või palugu ise vanavanematel võrk ette panna."
Riina

"Tõesõna... Ise olin ka kõik suved siin ja seal, maal ja linnas. Sain magusat, sain sääsepunnid jne... Imelik, et veel elus olen. Kuhu see maailm jõuab ja mis inimesed 20 aasta pärast meie riigis asju ajavad?!"
Nele

"Kui laps ikka päev läbi ringi jookseb ja tegutseb, siis las sööb vanavanemate juures kommi ja jäätist. Ja kui see suhkur lapse ülemeelikuks ja "Duracelli jäneseks" muudab, siis mis sul sellest. Vanaema ja vanaisa peavad selle ülemeeliku lapsega antud hetkel tegelema. Las laps olla laps ja tunneb rõõmu suvest ja vanavanemate juures olemisest."
Pille

"Me olime ka kolm nädalat Eestis, laps sõi ohtralt magusat. Ja mis siis? Tuleme koju ja siis jälle enam ei saa nii, aastas mõned nädalad kannatab vast ära. Kuna mul laps pole sääskega eriti harjunud, siis iga hammustus läheb väga suureks. Väike nipp: pangu saialilletinktuuri peale ja sügelus kaob. Mõned nädalad aastas lapsele vaheldust teeb vaid head!"
Kätli