Foto: Momenti.lv
Meie lastel ei peaks olema tunnet, et vanemate armastusest on puudu, kui vanemad on kodus ju iga päev olemas.

Aga justnagu ei ole ka. Sest tegelikult on nad siiski tööl, trennis, koolitustel, poes, sõpradega, arvutis, teleka ees, telefonis... Juskui kohal ja tegemas asju, mis olulised, kuid tegelikult eemal. Muidugi, vanemad tahavad ju oma lapsele parimat ja nii nad veedavadki ka need aasta viimased nädalad tööd rabades ja laupäevad ning pühapäevad mööda kaubanduskeskusi tuulates. Sest on vaja ju jõulukinke lastele ja vanematele ja sugulastele ja tegelikult peaks lemmikloomale ka midagi ostma. "Miks emme ja issi rabelevad ja kurdavad omavahel, et raha ei jätku - kingid toob ju Jõuluvana, ei pea selle raha pärast muretsema. Võiksid parem minuga olla." Nii mõtleb laps.

Uuringud näitavadki, et tänapäeva lapsed igatsevad vanematega koosolemise aega palju rohkem, kui uusi asju. Aga me justkui ei taha seda uskuda. Me tahame jõuludeks lastele uhkeid kinke tehes mitte üksnes last rõõmustada vaid ennast vabaks osta süütundest, et ei saa piisavalt omaenda lastega olla. Ja veidi näidata ka teistele, et just meie lapsed saavad need kõige lahedamad kingid.

Aga kui seekord ei stressaks? Kingiks oma perele hoopis aega ja armastust. Kaunistaks koos kuuske, missiis, et lapsed panevad ehted kuuekaupa ühele oksale ritta ja kuusekard jääb pusasse. Teeks koos süüa ja las need piparkoogid olla lapikud. Valmistaks koos lastega ise kingitusi. Sest mida sa rohkem soovid, et sinu laps oma lapsepõlve jõuludest mäletama jääb, kas närvilisi vanemaid, rabelemist ja asjade ootamist või siis lapsepõlve jõuluaja soojust ja turvatunnet? Õnneliku lapsepõlve tunne salvestub lapsesse aga vaid siis, kui kodus on pingevaba kulgemist ja rõõmu üksteisega koosolemisest.

Foto: Momenti.lv