Foto: Scanpix/PantherMedia
Kaks tüdrukut sattusid Tallinna kaubanduskeskuse riietuskabiinis perverdi küüsi, kes neid seal käperdada püüdis. Ema andis juhtunust teada nii keskuse juhtkonnale, kui politseile ja soovib nüüd hoiatada ka teisi peresid.

Ema ise kirjeldab möödunud laupäeval juhtunut oma Facebooki postituses nii: "Eile käisid minu tütred (13 ja 4 aastased) Kristiine keskuses poodides. Kui nad Terranova poe riietuskabiinis riideid proovisid, tungis nende riietuskabiini tumedanahaline vuntsidega mees, kes hakkas suuremat neiut näperdama. Õnneks sai laps ehmatusest üle ja hakkas vastu. Siis tüüp põgenes.
Poleks sellise võimaluse peale tulla osanudki, et perverdid tegutsevad ka kaupluste riietusruumides.
Hoiatage oma lapsi ja olge ise ka valvel!"

Ka Kristiine Keskus sai sellekohase info möödunud laupäeva õhtul. Koheselt asuti turvakaamerate poolt salvestatud materjali kontrollima. Esialgu ei leitud selle ajaperioodi salvestustest infot, mis juhtunut kinnitaks või ümber lükkaks.

Täna päeval käis Kristiine Keskuses ka politsei, kinnitas Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich.

Ta paneb lapsevanematele südamele, et kui laps räägib enda vastu suunatud rünnakust, tulebki sellistest juhtumistest alati ka politseile teada anda. Antud juhtumiga juba tegeletakse, politsei on kohal käinud, uuritakse turvakaamerate salvestatud materjale, kuid juhtum on nii värske, et lisainformatsiooni on veel vara jagada, selgitas pressiesindaja.

Oleme oma artiklites varasemalt jaganud vanematele nõuandeid, kuidas oma lapsi kaitsta, nii palju kui võimalik, rünnakute eest nii reaal- kui virtuaalmaailmas.

Vaata: Kui ilmub täiskasvanu, kes tahab last ära kasutada või kaasa viia

Selliseid juhtumeid ei saa kunagi täiesti välistada, kuid me saame palju ise ära teha, et oma lapsi kaitsta. Kõige olulisem on see, et lapse ja vanema vahel valitseks usaldus. Siis julgeb laps igasugustest kahtlastest olukordadest ja inimestest oma lähedastele rääkida. Siis julgeb laps vajadusel kas vastu hakata, ära joosta või ka võõrastelt inimestelt abi paluda.