Foto: Erakogu
Kui turvaliselt sina end tunneksid, kui sul on autos pea kogu sinu maailm (kolm last, kellest pisem veel turvahällis) ja sa näed, et sinu taga sõidab auto, mille juht ei tegelegi juhtimisega? See inimene seab ju meie kõigi elud ohtu, kuidas nii saab!?

Uudistes räägitakse iga päev ja koguaeg, kui ohtlikku mõju nutiajastu liiklusele avaldab — inimesed chativad roolis ja avariid on kerged tulema. Ma üldse ei vaidle vastu, et roolis nutitelefoni näppimine on ohtlik, kooliaasta algus ka veel ja palju lapsi liikvel, kes samuti teed ületades ninapidi telefonis, kuid eile nägime perega, et selleks pole üldse nutitelefoni vaja, et asja ohtlikuks ajada!

Sõitsime vahvasti Kõrvemaale kärumaratonile, kui äkki avastasime tahavaatepeeglist eriti kummalise vaatepildi. Naisterahvas meie järel sõitvas autos luges otse rooli taga raamatut!!! Pidime mitmel korral uuesti vaatama, kuna silmad ei suutnud nähtud pilti uskuda. Suur raamat oli otse rooli kohale sätitud ja juhil paistsid selle tagant vaid silmad välja.

Foto: Erakogu

Kui mõtlen maanteekiirusele 110km/h, mis meil parasjagu käigus oli ja raamaturidade pisikest kirja, mida lugedes jälgida tuleb, siis ma ei taha mõeldagi, kuhu see olukord oleks võinud viia. Julgen kahelda, kas nutitelefoni kiikamine kuidagi ohtlikum võiks olla, kui raamaturidade taga ajamine… meie keerasime kohe pärast nähtud vaatepilti ristmikult maha. Loodan siiralt, et tädi edasisel maanteel kulgedes kellelegi liiga ei teinud.