Foto: Hele-Mai Alamaa
Martin Järveoja abikaasa Maarja räägib, mis tunded teda valdavad, kui mees rallidel kihutab: "Kui ma kogu aeg mõtleks, et midagi võib juhtuda, ei saaks üldse elada."

Sel nädalavahetusel Rally Estonial Ott Tänakuga kihutav Martin Järveoja andis abikaasa Maarjaga avameelse intervjuu Pere ja Kodu augustinumbris. Abikaasa Maarja kirjeldab, kuidas pere enamasti Eestist eemal rallitavale Martinile kaasa elab: "Vahel saadan rallinädala­vahetuseks lapsedki kodust ära vanavanemate juurde, et saaksin sada protsenti sõite jälgida," sõnab abikaasa. Ka nende tütar Maria oskab juba kaasa mõelda isa sõitudega: "Kui sõidu lõpus telekast näeb, et issi ei saa šampust pritsida, tuleb pisar silma.”

“Teelt väljasõit Monte Carlo rallil muidugi tegi ärevaks, aga pidevat hirmutunnet mul pole,” tunnistab Maarja, Martin aga omalt poolt võtab pinge perelt maha kohe, kui midagi juhtunud on: “Ma tean, et Maarja jälgib kõiki meie sõite otseülekandes. Kui katkestame või sõidame rajalt välja, siis kõigepealt helistan talle ja seejärel tiimile. See võtab kodustelt pinge maha.”

Martin tunnistab, et on üdini adrenaliinijanu täis ja rallil on ta pingetaluvus hea. “Keerulistes töö­olukordades suudan üldjoontes rahulikuks jääda, kuid perele mõeldes mitte alati. Kui saadan Maarjale sõnumi ja tunni jooksul vastust ei tule, hakkan kohe muretsema, kas kõik on hästi...” räägib rallisportlane.

Rallimehe pere elust saad lähemalt lugeda siit!

LOE KA: Ott Tänak ajakirjale PERE JA KODU: Minu jaoks on esikohal pere!