Foto: Shutterstock
Töötad palju ja oled väsinud? Tõenäoliselt tunned isegi, et üheksast viieni tööl olemine ja viis päeva nädalas, kurnab nii südant kui ka hinge. Teadlased on aga avastanud, et üle 40-aastased inimesed ei tohikski nii pikalt töötada.

Melbourne'i ülikooli teadlased uurisid, kuidas on omavahel seotud inimeste töötundide arv ja nende psühholoogiliste testide tulemused. Selgus, et 40. eluaastaks hakkab inimese kognitiivne võimekus halvenema ja see on madalam, kui võrrelda seda 20-30-aastaste kognitiivse võimekusega. Peamiselt halveneb lühiajaline mälu ja keskendumisvõime.

Lisaks leiti testide tulemusi analüüsides, et psüühikale mõjub hästi, kui teha tööd ligikaudu 25 tundi nädalas. Selgus, et need, kes töötasid rohkem kui 25 tundi nädalas, said testis madalama tulemuse. Niisiis on üle 40-aastastele hea, kui nad töötavad umbes 3 päeva nädalas, suurem koormus tulemusi ei paranda. Väga halvasti sooritasid testi need üle 40-aastased inimesed, kes töötasid ligi 60 tundi nädalas. Nende tulemusid olid halvemad, kui mittetöötavate inimeste omad.

Teadusuuringut on kritiseeritud ka. Lancasteri ülikooli professor Geraint Johnesi sõnul on uuring nõrk, sest uuriti vaid üle 40-aastaseid, kuna üle 25 tunni nädalas töötamine mõjuda halvasti ka alla 40-aastastele.

Allikas: social.diply.com