Foto: Shutterstock
Mida teha, et lapsed saaksid autos omavahel läbi, et ükski sõit ei läheks tühja, et keegi magamatusest ja näljast jonnima ei hakkaks, et igaühele oleks reisil midagi põnevat? Vaata siit — oleme sinu perereisi õnnestumiseks põhjaliku eeltöö ära teinud! Isegi naaberriikide põnevamad sihtkohad välja valinud!

Naaberriigid, mis ootavad avastamist.

Läti

Lätis saavad pered üheskoos tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päeva seikluspargis või vee ääres, loometöökojas või lumisel mäenõlval. Nautige koosolemist läbimõeldud reisidel!

Kuhu minna lastega?

Sigulda

Foto: Shutterstock


Seikluspargis Tarzāns ei jäta atraktsioonide valik külmaks ei lapsi ega nende vanemaid. Eraldi trassid nii lastele kui ka täiskasvanutele on ka seikluspargil Mežakaķis.

Gauja ürgorg 42 meetri kõrguselt – hingake sügavalt sisse ja ületage see legendaarse Sigulda köisraudtee vagunis.

Veepargid

Suveajal on suurepärane paik paaripäevaseks perepuhkuseks Jurmala kuurortlinn.

Foto: Shutterstock

Jalutuskäigud rannajoonel, restoranid ja retrohõng täiskasvanutele ning lähedalolev veepark lastele. Līvu akvaparks Jūrmalas on üks Põhja-Euroopa suurimaid veeparke. See on lastele ja nende vanematele avatud aasta ringi.

Ventspilsis töötavad aasta läbi Ventspilsi veeseikluspargi atraktsioonid, suvel töötab aga linna sinilipu supelranna lähedal rannaveepark.

Soome

Soome on väga lapsesõbralik maa. Kui ajakava on piiratud, saab ka Helsingis ja selle lähiümbruses palju ära teha. Kui puhkus on pikem, soovitame naaberriigis ette võtta mitmepäevase autoreisi, et järvederikast Soomet sügavamalt tundma õppida.

Kuhu minna lastega?

Helsingi

Kui lõbustuspargis juba käidud, soovitame minna avastama veelaust maailma. Sea Life on põnev okeanaarium, kus võib näha lausa seitset haikala. 30 akvaariumis on üle 100 kalaliigi, põnevamad elanikud on vast raikalad, meduusid, merihobud ja kilpkonnad.

Naantali

Foto: Shutterstock

Kui olete valmis pisut pikemaks sõiduks, soovitame külastada kaunist Naantali linnakest ja sealset Muumimaad. Muumimaa on Tove Janssoni muumitrollide lugudel põhinev teemapark, mis asub Naantalis, 16 kilomeetri kaugusel Turust ja 180 kilomeetri kaugusel Helsingist. Seal kohtud muumilugude tegelastega.

Rootsi

Foto: Shutterstock


Stockholm on ülimalt peresõbralik! Igal sammul on lastega arvestatud ja kohti, kuhu minna, väga palju.

Kuhu minna lastega?

Djurgården

Kui kesklinn pole teie jaoks, soovitame Djurgårdeni saarekest, kus jagub tegevusi terveks päevaks. Maailmas täiesti erakordne 17. sajandi laev Vasa asub just seal. Vasa ei suutnud kunagi sadamast lahkuda ja on säilinud peaaegu tervena ning näeb erakordselt uhke välja.

Foto: Shutterstock

Samal saarel on muu hulgas Astrid Lindgreni raamatukangelaste maailm.

MegaMind

Stockholmi tehnikamuuseum MegaMind on erakordne paik – väga originaalne ja moodne muuseum lastele. MegaMind on kõige põnevam, lõbusam ja üllatusterohkem koht aju ja tajude avastamiseks ka neile, kes ennast muidu sugugi teadushuviliseks ei pea. 50 interaktiivset väljapanekut peaks olema igati piisav. Sa ju tahad teada, kuidas kass maailma näeb?

Allikad: latvia.travel, tallink.ee

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock