Lia Virkus Foto: Ilmar Saabas
Pere ja Kodu retseptitoimetajana oma karjääri köögimaailmas alustanud Lia Virkus tõdeb pikas persooniloos Naistekale, et kuigi on lastega palju aega koos köögis veetnud, on erilised hetked möödunud ennekõike jalutades.

Ajast, mil lapsed kodus elasid, igatsebki Lia tänaseks kõige rohkem hetki, kui sai lastega ükshaaval õhtuti kodulähedases pargis koeraga jalutamas käia: “Kõige paremini avasid lapsed end ja omi rõõme-muresid jagades mulle just jalutades või siis kui neid ükshaaval autoga kuskile trenni viisin. See oli vahva kvaliteetaeg, mida ei unusta kunagi!”

Kuigi tänaseks on kõik Lia lapsed juba kodust välja kolinud, käivad nad muidugi aeg-ajalt ikka ema küpsetisi nautimas. “Kuid nüüd on juba ka kaasad kaasas ja seltskond suurem, mistõttu on ka ühiseid aegu kokkusaamiseks raskem leida,” ütleb ta justkui kerge nukrusemaiguga. “Varem, kui tegin kooki ja ütlesin, et tulge läbi, käidi tihemini, aga nüüd on kõigil kiire. Ainult koogiga enam kohale ei meelita.”

Loe pikemalt Naistekast, kuidas Lia Virkus omal ajal söögitegemise hobist töökoha tegi ning sellestki, kuidas abikaasaga suhteid ja lähedust hoiab!