Foto: Shutterstock
See, kuidas sa välja näed, sõltub nii geenidest, kui sellest, missugune on sinu elustiil ja toitumine. Väikeste laste vanemate unepuudus ja üleväsimus on teada probleem ja vähemalt ajutiselt mõjutab magamatus välmust kindlasti. Kuid on üks asi, mida sa siiski parema välimuse nimel jälgida saad — toitumine. Need on toidud, mis mõjuvad välimusele noorendavalt

Söö palju erinevaid puu- ja juurvilju ning kõiksugu värskeid asju, need annavad hulgaliselt vitamiine, mis tagavad hea väljanägemise. Näiteks rohelistes köögiviljades on K-vitamiin, mis aitab kaasa vere hüübimisele ehk sinikaid — kui neid peaks tekkima — on vähem näha. Tomatite sees on lükopeen, mis kaitseb nahka UV-kiirte eest. Hea on süüa ka toite, mis sisaldavad A- ja C-vitamiini, sest need töötavad antioksüdantidena ja aitavad kehast mürkaineid väljutada.

Samuti peaks menüüsse kuuluma lõhekala ja muid kalaroogi, mis sisaldavad dimetüülaminoetanooli, sest see on tuntud ajutegevuse stimulaator. Lisaks mõjub tervendalt kalamaksaõli, mis aitab kaasa normaalsele südametalitusele ja vererõhule. Kõige väärtuslikum on värske tursamaksast pressitud õli.

Kindlasti tuleb päeva jooksul piisavalt vett juua, sest meie keha koosneb peamiselt veest ja samuti sõltub sellest naha seisukord. Kui jood korralikult vett, on ka sinu nahk piisavalt niisutatud ja tekib vähem kortse. Vee joomine on kindlasti hea tervise alus. Küll aga peaks jooma vähe alkoholi, sest see kuivatab nahka ja tekitab ajapikku ka rohkem kortse.

Lisaks peaks vältima toite, mis sisaldavad palju suhkrut või soola. Tervislik keha vajab tervislikke toiduaineid. Suur suhkru- ja soolakogus toidus paneb keha tootma ensüüme, mis pärsib naha kollageenivarustust. Samuti aitab suhkrust loobumine hambaid korras hoida. Kui soovid, et hambad püsiksid valged (sest valge naeratus teeb nooremaks), väldi toite ja jooke, mis hambaid üleliia määrivad — punane vein, kohv, soja, äädikas ja koolajoogid. Vaata ka SIIA!

Parema hügieeni mõttes on peale söömist-joomist hea mõte suud loputada. Kindlasti peaks meeles pidama, et tervete hammaste alus on hea hügieen ja seetõttu tuleb regulaarselt hambaarsti külastada.

Kui noortel vanematel jääbki unetunde vähemaks, siis just õige toitumine ja lapsega värskes õhus jalutamine aitavad enda värskemana hoida.

Allikas: rd.com