Pildipank Foto: Martin Dremljuga
Kui tihti sina oma lapsest pilte Facebooki või mujale sotsiaalmeediakanalitesse üles riputad? Kui kriitilise pilguga sa neid enne vaatad? Merit Lage Lastekaitseliidust sõnab, et tegemist on aktuaalse teemaga, millele tähelepanu juhtimine on vägagi vajalik: “On ehmatav fakt, kui lihtne on ebatervete huvidega isikul sotsiaalmeedia piltide jm lapsevanema eksponeeritava info kaudu konkreetne laps üles leida. Siin on tarvis kõvasti vanemaid harida ja teadlikkust tõsta.”

Vahel laevad lapsevanemad internetti fotosid oma lastest, mida mõned vaatajad tõlgendavad erootilisena. Tasub hoolega mõelda enne, kui avaldate oma lapse alasti või erootiliselt mõistetava riietusega foto Internetis — kas riietus on eakohane? Kui teile ja teie sõpradele võib pilt olla armas ja tore, siis interneti vahendusel võib foto jõuda ka laste ahistajate või seksuaalselt haigete inimesteni, kes võivad halvimal juhul üritada teie last pärast fotodesse kiindumist ka reaalselt ülesse otsida.

Teata fotost, mis esitab laste väärkohtlemist! Vihjeliin (www.vihjeliin.ee)
on MTÜ Lastekaitse Liidu poolt hallatav veebikeskkond, kuhu saab teatada
Internetis levivast laste seksuaalset väärkohtlemist esitavatest materjalidest või muudest ebaseaduslikest või lastele ebasobiva sisuga materjalidest.