Foto: Pixabay
„Oma 15-aastase töökogemuse pealt tean, et ühel hetkel tahab mees ise tulla. Näiteks ultrahelis on isad alati hea meelega kaasas,“ räägib Ida-Tallinna Keskhaigla naistearst Konstantin Ridnõi, kes tõdeb küll, et hetkel see võimalik muidugi ei ole. Ridnõi tõdeb rõõmuga, et üle 80% sünnitustest Eestis on tavaolukorras peresünnitused. Tema sõnul võib isadest lapse sünni juures väga palju abi olla.

Uues „9 kuud“ podcasti osas räägib naistearst pikalt ja laialt raseduse teisest trimestrist. „Teine trimester on väga põnev aeg loote arengus. Selle alguses kaalub laps 100 grammi, lõpuks juba 1 kilo,“ jutustab arst. Tema sõnul võib terve rase sel ajal teha kõike, aga muidugi mõistuse piires. „Langevarjuhüpet me ei soovita,“ muigab ta ja räägib ka reisimisest.

Ridnõi räägib ka loote anatoomia uuringust, mis toimub teisel rasedustrimenstril ja on raseduse oluliseim uuring. Samuti seletab ta, miks on vajalik teada saada platsenta asukohta, kuidas raseduse ajal ravida grippi ning milliseid vaktsiine tohib last ootavale naisele teha. Lisaks tuleb juttu ka sellest, mida on teada raseduse ajal koroonaviiruse põdemisest.

Kuula rohkem podcasti „9 kuud“ uuest osast. Podcast on loodud last ootavatele või planeerivatele vanematele. Kindlasti jaga saateid ka oma rasedate sõbrannadega või nendegagi, kel pisipere saamine alles mõtteis! Kõiki "9 kuud" osi saad kuulata siit!

Selleks, et saaksid Pere ja Kodu podcasti uusi episoode kuulata esimesena, leia meid Spotifyst, Apple Podcastist, Soundcloudist ning vajuta nupule Follow.