Foto: Pixabay
Asnate Tuulik on kolme lapse ema ja Eesti Montessori ühingu asutaja. Kes või mis on viimasel paaril aastal palju kõneainet saanud Montessori kogukond, seda saatejuht Tanel Jäppinen Asnatelt Pere ja Kodu seekordses podcastis uuribki. Kuulamine on tulvil imelihtsaid nõuandeid, kuidas mistahes eas lapsele enam arenemisvõimalusi ja rahulolu kodus pakkuda.

Montessori on lapse arengut toetav keskkond, kus on vastavad tingimused ja vahendid. Millist korda vajab alla 6-aastane laps ja kuidas seda lapsele pakkuda? Miks enam sellest vanusest edasi aga kord fookuses ei peaks enam olema? Mitu mänguasja võiks olla beebil ja mitu 5-aastasel? Et arendada last on hea kõiki neid nippe ja nõuandeid saada ja teada.

Asnate jagab ka teadmisi, mida saad sina kodus ise teha, et laps ja lapsevanem oleks õnnelikumad. Ta jagab teadmisi, et ka lihtsad igapäevatoimetused oleks kõigile meeldivamad - sa ehk ei ole neile lihtsatele asjadele ise varem mõelnudki. Kas ise või sinu süles kisades?

Kui sind hakkas see enam huvitama, siis vaata SIIA, sest Eesti Montessori Ühingul on septembris tulemas koolituspäev, mis sobib kõigile lapsevanematele, kuna käsitleb paljusid probleeme, mis igapäevaselt laual: distsipliin, vabadus ja piirangud, lapse eakohane areng, potitamine ja elu mitme lapsega.