Foto: Unsplash
Abielud ja kooselud ei purune enamasti ajal, kui lapsed on veel väikesed. Ometi hakkab üksteisest eemaldumise seeme kasvama just siis - juhul, kui ema ja isa ei suuda leida koduses rollijaotuses tasakaalu. Paarisuhte kvaliteet langeb sel perioodil drastiliselt. Seda saab ennetada!

Paljud on saanud lapsepõlvekodust kaasa ettekujutuse, et isa teenib raha ja laps on emaga. Lõpuks isa ei mõistagi, kuidas isa olla ja jääb eemale. Kliiniline psühholoog-psühhoterapeut ja pereterapeut Kiira Järv selgitab Pere ja Kodu podcastis, mida teha, et isa leiaks pereelus ja lastekasvatuses emaga võrdväärse koha ega pelgaks olla - hirmus, et midagi valesti teeb - isa.

Pereterapeut toob teemat avades näite vastuvõtule tulnud värsketest vanematest, kel kuuekuune beebi. Pere probleemide põhjusena koorus välja see, et ema pole ise valmis isale last usaldama. Naine oli enda lapsepõlvest kaasa saanud mustri, et kui isa tuleb töölt, siis isa peab puhkama, tema ei saa lapsega tegeleda.

"Aga mida siis sina teed terve päeva?" küsis Kiira. "Ei midagi," ütles värske ema, kes mõne aja pärast siiski tunnistas, et tal pole päeval aega isegi tualetis käia.