Foto: Pixabay
"Me näeme oma metsamatkadel palju katkisi lapsi ja selleks pole vaja luupi, pikksilma või suurendusklaasi, et märgata, milline laps on katkisest perest. Katkine pere ei pruugi olla lahutanud vanematega pere, vaid selline, kus ema-isa ei suuda omavahel normaalselt suhelda," sõnab isa, kes palju ka teiste lastega kokku puutub.

"Kallid isad, püsige oma laste jaoks pildil. Sellist sidet, nagu lastel on emadega, ei saavuta me isadena kunagi, kuid otsus saada isaks ja jääda isaks nõuab eluaegset pühendumist. Isa peab olema meelekindel, jääma oma otsuste juurde, suutma eristada õiget ja valet," räägib Pere ja Kodu podcastis Palbo Vernik, MTÜ Koos On vedaja ja isa, kes tegeleb klassisidususe parendamise programmi raames lastega. Ta näeb, kui rängalt mõjub lastele see, kui isad nende elust kaovad või suhted kodus on sassis.

Eelmist saadet Palbo Vernikuga saad kuulata SIIT

Selleks, et saaksid Pere ja Kodu podcasti uusi episoode kuulata esimesena, leia meid Spotifyst, Apple Podcastist, Soundcloudist ning vajuta nupule Follow.

"Mehelik on tunnistada, kui sa eksid oma otsustes ja see on okei. Pigem otsusta ja eksi, kuid ära jäta otsustamata. Eksimine, selle tunnistamine ja vabandamine on mehelikkuse, isaduse ja lapsevanemluse üks osa - ka lastel on seda nähes lihtsam ise eksida ja vabandada."

"Lahku minna on okei, aga ülitähtis on hoida häid suhteid eksabikaasaga, tuleb säilitada kaine mõistus ja suhelda lastega normaalselt edasi." Palbo teab omast kogemusest, et see on võimalik. Aga ainult siis, kui pead silmas teatud asju ja neid jagab ta saates.

Emotsioonidest isa elus, nende näitamisest, toimetulekust nendega ja varjamise kahjulikkusest saad kuulata juba seekordsest podcastist: