Unsplash
Esiteks peaks iga vanem lapse probleemi korral vaatama otsa iseendale. "Mida väiksem on laps, seda kergem on teda suunata enda eeskujuga. Väikesed lapsed soovivad vanemaid järgida. Kui vanem ise toitub tervislikult, siis on suurem tõenäosus, et ka laps hakkab eelistama tervislikke valikuid," selgitab toitumisterapeut Jaanika Tapver, kes ütleb, et õige toitumine toetab kindlasti lapse tervist.

Jagame Pere ja Kodu podcastis tõeliselt häid ja lihtsasti järgitavaid nippe, kuidas liikuda kogu pere tervislikuma toitumise suunas!

Toitumisterapeut Janika Tapveri soovitused, kuidas lapse tervist toiduga toetada:

Laps peaks sööma viis korda päevas, millest kolm on põhitoidukorrad ja kaks vahepalad. Võimalusel eelistage peres mahedalt kasvatatud liha, kala, köögivilju, puuvilju ja teravilju. Asendage suhkrut sisaldavad maiustused puuviljade ja nendest valmistatud magustoitudega. Vaata poes toitude silte ja eelistage võimalikult lühikese koostisainetenimekirjaga tooteid.
Ära paku lastele töödeldud lihatooteid, kunstlikke värvaineid sisaldavaid maiustusi ja karastusjooke, kunstlikke magusaineid sisaldavaid närimiskumme, osaliselt hüdrogeenitud rasvu sisaldavaid toite. Seda kõike pole muidugi lihtne saavutada, sest nõuab vanemalt ka iseenda harjumuste muutmist.

Mismoodi seda kõike saavutada, uurib toitumisterapeudilt saatejuht Tanel Jäppinen.