Ekspress Meedia
Eva Luigas on ema kahele pojale ja vanaema kahele lapselapsele. “Emaks saamine ja vanaemaks saamine on mõlemad väga suured ja võimsad emotsioonid,” ütleb Eva.

Eva arvates on vanavanemate roll noore ema ja noore pere toetamisel endiselt tähtis, hoolimata sellest, et tänapäeva vanavanemad pigem ei võta enam lapsi enda juurde terveks suveks, sest käivad veel ise tööl, maksavad laene ja liisinguid.
Vahest ongi sellest ütlus, et vanavanemaks olemine on nüüd hoopis teistsugune kui varem: hoiad ja armastad oma lapselast ja kui ära väsid, siis annad lapse vanematele tagasi.

“Nii palju on praeguseks lapsesaamise juures muutunud — lapseootus on teistsugune, sünnitatakse koos isadega, isad on üldse rohkem kaasatud, kahju on mõelda, et varasema põlvkonna isad ei saanud osa sünni imest," nendib Eva, kes püüab ise vanaemaks olemise imest võimalikult palju osa saada. Selleks loob ta teadlikult kestvat sidet oma lapselastega.

Eva Luigas räägib ka Pere ja Kodu värskes ajakirjas, mis on tema jaoks kõige olulisem asi vanaemarolli juures. Vaata SIIA!