Jõululapsed Foto: Rauno Volmar
Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal sündis Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmajas 4379 last, nende hulgas 105 paari kaksikuid ja ühed kolmikud, ning üks rasedusäpp.

Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta algas sünnitusmajas väga hoogsalt - 2018. aasta jaanuaris sündis 350 last, vabariigi sünnipäevakuul nägid ilmavalgust 324 last ning märtsis sündis 385 beebit.

Lisaks beebidele sündis märtsis veel midagi väga põnevat - avalikkuseni jõudis ITK ämmaemandate hoole ja armastusega loodud rasedusäpp. Tegemist on raseduse jälgimise mobiilirakendusega, mis võimaldab jälgida raseduse kulgu, saada teavet rasedusaegsete uuringute ja sünnituseks ettevalmistuse kohta ning sisestada rasedust puudutavaid terviseandmeid. Rasedusäpp on eesti- ja venekeelne ning mõeldud kasutamiseks üle Eesti. Rakendus on tasuta ning märksõna „Rasedus" alt allalaetav Androidi ja iOS operatsioonisüsteemidele vastavatest mobiilirakenduste e-poodidest.

Kevad jätkus sünnitusmajas ikka tempokalt ja rõõmsalt. Aprillis võtsid sünnitusmaja tublid ämmaemandad vastu 395 last ning mais nägid sünnitusmajas ilmavalgust 377 last, nende hulgas ka ühed kolmikud. Maikuu kõige töökam päev sünnitusmaja kollektiivile oligi 16. mai, mil sündis kokku 20 last, nende hulgas ka kolmikud Emily, Mirjam ja Gregor. Kolmikute ilmaletulek on alati suur väljakutse ka personalile, kuid kogenud meeskond on sellisteks juhtudeks 24/7 valmis.

Beebirohke aasta jätk

Juunikuul nägid Keskhaigla Sünnitusmajas ilmavalgust 396 beebit. Seejuures kujunes 26. juunist sünnitusmaja meeskonnale erakordselt kiire tööpäeva - vastu võeti 26 beebit. Aasta lõikes oligi just 26. juuni sünnitusmajas kõige lasterikkam päev.

Suviselt soe juulikuu oli aga Keskhaigla Sünnitusmaja jaoks aasta kõige beebirohkem kuu - ilmavalgust nägid 405 uut kodanikku.

Augustis sündis 386, septembris 359, oktoobris 366 ja novembris 313 uut ilmakodanikku.

2018. aasta viimane kuugi oli sünnitusmaja töötajatele tavapäraselt töökas. Detsembris sündis kokku 323 last. Seejuures kolmel jõulupühal sündis 27 jõulubeebit.

Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta viimane sündija oli tütarlaps, kes nägi ilmavalgust 31. detsembril kell 22.10.

Kokku sündis 2018. aastal Keskhaigla Sünnitusmajas 4379 last - 2108 tüdrukut ja 2271 poissi, nende hulgas 105 paari kaksikuid ja ühed kolmikud - ning üks rasedusäpp. Nii paljude laste sünd oli ilus kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva puhul!

Täname kõiki usalduse eest ning oleme rõõmsad, et eelistasite perelisa ilmaletoomisel just meie sünnitusmaja. Soovime kõikidele beebidele, nende peredele ja sünnitusmaja töötajatele palju rõõmu ja jaksu igapäevastesse tegemistesse!