Foto: Unsplash
Mariana oli ainult 18 päeva jõudnud siinilmas elada, kui tal diagnoositi viiruslik meningiit, mille tagajärjel imik suri. Arstid arvavad, et viiruse sai lapsuke täiskasvanult, kes oli titale musi andnud.

Kuus päeva pärast Mariana Reese Sifriti sündi toimus ema Nicole ja isa Shane pulmapidu. Kahjuks jäi pidu üürikeseks, sest kaks tundi pärast vannete vahetamist märkas ema, et midagi on lapsega valesti. Esmalt keeldus Mariana söögist ja siis ei suutnud vanemad teda enam unest äratada. Otse pulmapeolt kihutati lastehaiglasse, kus beebi seisund järsult halvenes. Mitmed vereülekanded ei suutnud lapse olukorda parandada, tal tekkisid sisemine verejooks ning krambihood. Lõpuks ütlesid tita neerud ja maks üles ning tita suri Iowa haiglas. Surma põhjustas viiruslik meningiit.

Arstid kahtlustavad, et surmava nakkuse võis imik saada külaliselt, kes oli talle musi andnud. Tõenäoliselt suudles last keegi, kelle organismis on HSV-1 viirus, ehk seesama, mis põhjustab ka näiteks ohatist. Nakataja ei pruukinud hetkel aktiivset ohatist põdedagi, piisab sellest, et viirus on tema organismis olemas. Mariana ema ja isa kontrolliti üle ja neil viirust polnud.

Perearst Tanya Altmanni sõnul põhjustab HSV-1 viirus väga harva meningiiti. Aga ta hoiatas, et esimesed kaks elukuud on kriitilised, sest sellises vanuses imikutel levib viirus tõesti väga kiiresti ja põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.

Nüüd jagavad Mariana ema ja isa oma traagilist lugu selleks et teisi vanemaid hoiatada. „Hoidke oma lapsed kodus ja ärge lubage oma koju külaliste horde. Kõik külalised peaksid hoolega käsi pesema! Ja kidlasti ei tohi ükski täiskasvanu su titale musi anda! Veel parem, kui nad küsiks luba enne, kui lapse sülle võtavad!"