Jõululapsed 2015 Foto: Rauno Volmar
Võrreldes 2014. aastaga sündis lõppenud aastal 105 last rohkem. Kaksikuid tuli ilmale juba kolmandat aastat järjest 74 paari.

Aasta viimane kuu oli poisterohke - sündis 324 last, kellest poisse oli 188 ja tüdrukuid 136. Kaksikuid sündis 5 paari. Võrreldes eelmise aastaga sündis detsembris 36 last rohkem ja seda hoolimata tõigast, et näiteks 19. detsembril ei näinud ilmavalgust ühtki last.

Aastat kokku võttes saime rõõmustada jätkuva usalduse üle noorte perede seas. Sel aastal usaldati meie ämmaemandaid 105 lapse ilmaletoomisel enam kui 2014. aastal - toimus 3903 sünnitust, millest nägi ilmavalgust 3977 last.

Imelist pildigaleriid ITK sünnitusmajas ilmale tulnud beebidest vaata SIIT!

ITK sünnitusosakonna ämmaemandusjuht Grethel Tarmas kinnitab, et Eesti vanima sünnitusmaja ämmaemandate jaoks on iga lapse sünd oluline - olgu tegu poisi või tüdruku, kaksikute või üksiklapse sünniga. „Võime rõõmustada, et möödunud aastal oli võrreldes kahe eelneva aastaga rohkem sünnitusi. On tõsi, et kolmandat aastat järjest on kaksikute arv jätkuvalt sama - sündis 74 paari kaksikuid. Kolmikuid läinud aastal ilmale ei tulnud. Vanemate rõõm on ka meie rõõm, nii et loodame, et alanud aasta jätkub sama tegusalt."

Alates augustikuust on sündivatele beebidele omalt poolt kena kingituse teinud lasteriiete bränd Polarn O. Pyret. Kenas kinkekarbis on vanemad saanud kingituseks armsad sokikesed, jõulude aegu lisati kingipakki ka mütsike. Sokipaare sai laiali jagatud aasta viimase 5 kuuga 1634 paari ning on hea meel, et ka algaval aastal saavad beebid armsa kingituse.

Jõululapsed 2015
Foto: Rauno Volmar

„Polarn O. Pyretil on siiralt hea meel teha koostööd Ida-Tallinna Keskhaiglaga. Tore on kaasa lüüa projektis, kus saame kõigile vastsündinutele teha väikese kingituse. Nendes imepisikestes sokkides on midagi erilist, sest need sobivad beebidele jalga kui valatult. Loodame, et väikese ilmakodaniku esimesed sammud saavad olema lõbusad, põnevad ja õnnelikud," sõnab Polarn O. Pyreti esindaja Keit Reiska.

Vaata kindlasti ka liigutavalt kaunist videot beebi kasvamaiset emaüsas SIIT!