Foto: Pexels
Kas lapse iseloom sõltub talle pandud nimest ning mis tüüpi nimi on põnni tuleviku seisu­kohalt parim? Seda enam, et teadlaste sõnul on oma nimega rahul olevad inimesed ka enesekindlamad ja õnnelikumad kui need, kellele oma nimi ei meeldi. Kas nimi ja saatus on seotud? Riina arvab, et on, ja sellepärast muutis ta ka lapse nime ära.

Kui Riina perre teine poeg sündis, oli vanemail varuks nimi Lauri ja see sai ka sünnitunnistusele. Mingil kummalisel põhjusel oli aga vanem poeg saatnud emale juba sünnitus­majja õnnitluskaardi: “Palju õnne Mati sünni puhul!”

“Kust ta selle nime võttis, ma ei tea, äkki laste­aiast,” arutleb Riina kaks aastakümmet hiljem. Sellest saati jäigi Laurile külge hüüdnimi Mati, mis tundus temaga palju paremini passivat. Mitte keegi ei kutsunud poissi enam õige nimega. Üks vanaema küll üritas, kuid tulemuseta.

Enne Lauri kaheseks saamist sattus Riina, kes muidu ühtegi nn ebateadust ei usu, lugema üht Saksa naisteajakirja, kus õpetati tähtedele vastavate numbrite järgi lapse tulevikuväljavaateid ennustama. Lauri nimega arvutades tuli välja, et poega ootab ees raske elukäik ja vintsutused. Kui aga prooviti Matiga, oli tulemuseks helge ilus elu ja suured võimalused. “See on üks väheseid kordi mu elus, kui minus sai võimust ebausk,” räägib Riina.

Nii muutsidki nad poja kaheseks saades tal nime ära.