Unsplash
See, et foolhapet tuleb raseduse ajal ja juba last planeerides tarbida on eestlastele üsna hästi teada, aga et Maailma Terviseorganisatsiooni soovitusel on samal ajal oluline võtta veel üht toidulisandit, pole nii laialt levinud.

Raseduse ajal on rauavajadus nii suur, et toiduga on seda raske katta. Seetõttu soovitab Maailma Terviseorganisatsioon raseduse algusest kuni sünnituseni võtta täiendavalt rauapreparaate. “Eestis selliseid soovitusi üldiselt ei järgita, sest kardetakse kõrvalmõjusid – kõhukinnisust, iiveldust, kõhuvalusid. Kui mõtleme, kumb on ohtlikum, kas soole mikrofloora muutused või rasedusaegne rauapuudus ja selle kahju lootele, siis see viimane on palju ohtlikum,” ütleb Laura Visnapuu, kes on Eesti Maaülikooli Innovatsiooniprojektist alguse saanud nõgeseuuringute põhjal teadlastega koostöös loonud rauapreparaatide sarja Nôgel.

“Kuna raud on selline mineraalaine, mille imendumine toidust ja toidulisanditest on väga vähene – loomsest rauast imendub keskmiselt 25%, taimsest rauast aga vaid 10% –, võib juhtuda, et toiduga saadud raua kogused ei kata raua vajadust,” täiendab ta.

Piimaaneemia kui üks aneemia alatüüpidest

Laste puhul toob Laura välja veel ühe olulise asjaolu. “Tihtipeale tarbivad lapsed ka liiga palju lehmapiimatooteid. Nii kaltsium kui ka teatud lehmapiimavalk kaseiin vähendavad raua imendumist,” ütleb ta ning soovitab oma laste piima tarbimine üle vaadata. “Kõige olulisem on, et piima ei joodaks rauarikaste toitude kõrvale. Piim on siiski söök, mitte jook.” Laura sõnul on Soomes ka eraldi diagnoos sellise rauavaeguse puhul – piimaaneemia, mis tekib piimatoodete rohke tarbimise tulemusel soolestiku limaskesta kahjustuse tagajärjel ning lisaks rohke kaltsiumi tarbimise tulemusel, mis häirib raua imendumist.