Unsplash
24. augustil avaldas Naistekas ennast ettevõtte juhina esitleva Janeku arvamusloo, milles mees tunnistas, et eelistab Eestis kehtiva "ebanormaalselt pika lapsehoolduspuhkuse" tõttu naiste asemel tööle palgata mehi. Siin on ühe maruvihase kolme lapse ema vastus Janekule, milles ta nendib, et loobus justnimelt seesuguse suhtumise pärast mõttest minna tööle IT-sektorisse.

Ettevõtja Janeki meelest on lapsehoolduspuhkuse süsteem Eestis karuteene naistele endile, kuna tööle naastes pole neile enam kohta, elu on edasi läinud ja olukord firmas muutunud. Ta toob ka näite sellest, kuidas otsis hiljuti arendajat ja kui sõelale jäi kaks andekat inimest - neiu ja noormees - valis ta viimase, kuna siis on kindel, et puudub oht ootamatuks lapsehoolduspuhkuseks. Mnjaaaa… Tegelikult mõtlesin mina just viimasest rasedusest teada saades, et minu uus kutsumus võiks olla IT-valdkonnas. Et ma olen käinud matemaatika eriklassis, armastan matemaatikat, loogikat ja informaatikat ja võiksin just nüüd, oma kolmanda lapse ootamise ajal, omandada lisaoskusi oma ajakirjanduse- ja kommunikatsioonioskustele.

Soovitan kõigile Tartu Ülikooli e-kursusi, näiteks „Programmeerimisest maalähedaselt“. Läbisin lapseootuspuhkuse ajal ka kaks järgnevat kursust ja olin ülioptimistlik IT-valdkonnas terendavate karjäärivõimaluste suhtes. Läbisin veebis programmeerimise aluste kaks kursust ning sooritasin kontrollitud oludes sisseastumiskatse ning mind Tartu Ülikooli vastu. Siis aga meenus mulle, kuidas mu IT-valdkonnas töötava mehe suvepäevade ajal räägiti ülihalval toonil lapsehoolduspuhkusele jäänud naiskolleegidest. Et nad jäävad lolliks. Et kui nad tööle tagasi tulevad, ei tea nad midagi. Ometi olin mina — nagu ka paljud teised — alustanud lapsehoolduspuhkuse ajal enese täiendamist, mida tavatöö ajal paljud ettevõtted isegi ei paku. Ma hoidsin ka kahe eelmise lapsehoolduspuhkuse ajal end töö ja erinevate eneseharimise võimalustega kursis!

Kokkuvõttvalt: mina, kolm korda lapsehoolduspuhkuse ajal olnu, ei leia, et lapsehoolduspuhkus Eestis oleks ebanormaalselt pikk. Ma leian pigem, et karuteene on see ettevõtetele endile, kes kannavad lapsehoolduspuhkusele jäänud naised niisama lihtsalt maha. Neid naisi, kes on kvalifitseerunud targad ja täieõigulikud töölised, peetakse ühtäkki tühisteks. Selliste kirjatükkide ja isikliku kogemuse valguses — miks peaks ma ise tahtma või soovitama oma kahel tütrel tulevikus IT-valdkonna õppima minna? Äkki ka nemad saavad kunagi lapsi ja muutuvad seetõttu lolliks?