Foto: Unsplash
„Kõik loodavad, et rasedusega läheb kõik kenasti, aga kui mingis etapis midagi peaks valesti minema, saame naise suunata kriisinõustaja juurde,“ räägib uues „9 kuud“ podcasti osas Lääne-Tallinna Keskhaigla naistearst Jaanika Regonen.

Ta räägib põhjalikult, milliseid uuringuid tehakse naisele ja lapsele 3. raseduskuul ja riskidest, mida uuringutel hinnatakse. „Kõrgenenud risk ei tähenda koheselt haigust,“ rahustab naistearst. „Sellisel juhul tehakse lisauuringud.“

„Kui me leiame lootel tõsise väärarengu, on naisel õigus katkestada rasedus kuni 22. rasedusnädalani meditsiinilisel põhjusel,“ selgitab arst. Naistearst rõhutab, et see on alati naise enda otsus, meditsiinitöötajad ei sunni midagi peale, vaid pakuvad piisavalt informatsiooni, et naine saaks teha enda jaoks parima otsuse.

Regonen seletab lahti ka kõik muu, mis last ootavaid vanemaid 3. raseduskuul ees ootab ning annab nõuandeid, milliseid ravimeid pruukida rasedana külmetushaiguse korral.

Kuula rohkem „9 kuud“ podcasti uuest osast! Podcast on loodud last ootavatele või planeerivatele vanematele. Kindlasti jaga saateid ka oma rasedate sõbrannadega või nendegagi, kel pisipere saamine alles mõtteis!

Kõik Pere ja Kodu podcastid, ka "9 kuud" varasemad osad leiad siit!

Selleks, et saaksid Pere ja Kodu podcasti uusi episoode kuulata esimesena, otsi meid Spotifyst, Apple Podcastist, Soundcloudist ning vajuta nupule Follow.