Foto: Unsplash
Seda juhtub tihemini kui sellest räägitakse. Raseduse katkemine võib juhtuda raseduse nii varajases faasis, et sa ise ei teadnudki, et oled rase, aga väike tõenäosus nurisünnituseks saadab terve lapseootuse ajal. Kui sul ilmneb mõni allpoolkirjeldatud märkidest, ära jää ootama, vaid helista kohe ja kiiresti arstile või võida esimesel võimalusel erakorralise meditsiini osakonda.

Kohe, kui kahtled, helista arstile
Esiteks — rahu! Märgid, millest me kohe rääkima hakkame, ei pruugi tingimata tähendada kõige halvemat. Kerge kõhuvalu ja isegi määrimine on terve raseduse aja normaalsed, aga teatud lisamärkide ilmnemine peaks sind siiski ettevaatlikuks tegema. Kõige olulisem on see, et kui tunned muret enda ja beebi tervise pärast, pöördu kindlasti arsti poole! Mida kauem viivitad, seda raskem on arstidel tõsise häda korral sind aidata. Ka siis, kui sa ei ole kindel, kas asi on tõsine, võiksid siiski spetsialistiga konsulteerida.

Veritsus
Kõige ohtlikum sümptom, mida ei tohiks mitte mingil juhul tähelepanuta jätta, on verejooks. Olgu tegu väikese heleda verenire või veel hullem — suure tumepunase verejooksuga, kindlasti mine arstile ja kohe!

Krambid
Krambid alakõhus ei ole normaalne ega hea märk. Kindlasti peaksid arsti juurde minema, kui krampidele lisandub verejooks, krambid on nii tugevad, et võtavad jalust nõrgaks või krambid on ainult ühel poolel.

Tugev seljavalu
Krambid võivad avalduda ka alaseljavaluna, mistõttu ei tohiks sa seda ignoreerida. Ja nagu ennegi öeldud — kui valuga kaasneb verejooks, siis kohe arstile.

Määrimine
Ebanormaalne eritis tupest võib samuti viidata sellele, et rasedus hakkab katkema. Valvel pead olema, kui eritises on veretükid või see on erakordselt vesine. Väga halvasti lõhnav eritis või voolus, millega kaasneb piinav sügelus, annavad samuti põhjust muretsemiseks.

Rasedussümptomite kadu
Kui tunned end raseduse varajases faasis ootamatult väga hästi, kuigi siiani on süda pidevalt paha olnud, võib see olla märk, et rasedus on katkenud.

Rasedustest on negatiivne
Kui oled teinud rasedustesti, mis oli kindlalt positiivne, aga kordustest mõned päevad või nädalad hiljem on negatiivne, on midagi ilmselt valesti.

Allikas: Parenting.com