Foto: Pixabay
„Mul oli 5 aastat tagasi väga selge nägemus sellest, milline lapsevanem ma hakkan olema, aga kõik illusioonid on nüüdseks purunenud,“ naerab Pesapuu Perekeskuse looja Mariliis Lukk. Ta tõdeb aga, et teab nüüd, et teda pole loodud siia ilma lapsi kasvatama vaid lastega koos kasvama.

Mariliis Luki arvates tekitavad meedia ja reklaamid naises tunde, et ta peab olema ideaalne ema. „Meie ühiskonnas ei ole väga tolereeritud see, et võiksime välja näidata oma eksimusi või rääkida oma hirmudest,“ on Mariliis murelik. Tema sõnul ei õpetata koolis ka enesejuhtimisoskusi ega oma tunnetega toimetulekut, mis võiksid osutuda hilisemas elus väga vajalikuks. „Meil ei ole kuigi lapsesõbralik ühiskond,“ tõdeb Lukk.

Oma kogemusest tõugatuna on ta kirjutanud ka e-raamatu „Õnneliku pere 14 saladust“, kus räägib rohkem sellest, miks ema ei tohiks unustada väikeste laste kõrvalt ka „oma tassi täitmist“, kuidas aktsepteerida end sellisena, nagu oled, kuidas leida aega paarisuhte jaoks ning kuidas küsida vajadusel abi.

Kuula lähemalt uue podcasti „9 kuud“ värskeimast osast!

Podcast "9 kuud" on loodud last ootavatele või planeerivatele vanematele. Kindlasti jaga saateid ka oma rasedate sõbrannadega või nendegagi, kel pisipere saamine alles mõtteis!

Selleks, et saaksid Pere ja Kodu podcasti uusi episoode kuulata esimesena, leia meid Spotifyst, Apple Podcastist, Soundcloudist ning vajuta nupule Follow.
Kõik Pere ja Kodu podcastid leiad SIIT