Foto: Unsplash
Et rasedusega juurde võetakse pole mingi uudis. Aga kui palju on normaalne ja millest beebiootaja kaalutõus tingitud on?

See, et naine rasedusega juurde võtab, on täiesti normaalne. Kaalutõusul on mitu tegurit: esiteks kaalub emakas umbes kilo, lootevedelik sama palju, platsenta 500 grammi ja laps kolm kuni neli kilogrammi. Samuti suurenevad su rinnad ja su keha toodab rohkem verd, et sul oleks varusid, kui peaksid verd kaotama. Veevarud omakorda aitavad samamoodi äsjasünnitanul last imetada, ilma, et ise pidevalt jooma peaks. Seda kõike arvesse võttes on umbes 14- kilone kaalutõus raseduse jooksul täiesti normaalne.

Tavaliselt võtab rase kuu jooksul kuni poolteist kilo juurde. Kuid esimesel trimestril kasvab loode umbes 50 grammi võrra kuus. Ülejäänud kaalust jaotub platsenta, lootevedeliku, verevarustuse ja rindade vahel.

Raseduse keskel võtab naine kuni kuus kilo juurde- sellest läheb lapsele kokku umbes kilo. Viimasel trimestril lisandub omakorda viis kilo, mis teeb umbmäära kokku neliteist kilogrammi ja on täiesti normaalne.

Kaalu ennast pidevalt! Kui võtad mõne päeva jooksul palju juurde, siis lase oma vererõhku ja uriini kontrollida, et vältida tõsiseid haigusi.

Miks ei tohiks raseduse ajal kaalus ka liiga palju juurde võtta, sellest räägib naistearst SIIN!

Ja kui sul on pärast sünnitust raske oma uue kehaga kohaneda, siis tea, et sa pole ainuke, kelle kõht ja rinnad võivad igaveseks muutuda. Vaata FOTOSID