Foto: Unsplash
Paarid, kes ootavad oma esimest last, on tihti segaduses, kas ja kuidas raseduse ajal seksida, tulevastel vanematel võib olla ka hirm beebile viga teha. Ämmaemand kummutab müüte rasedusaegse seksi kohta.

1. Seks raseduse ajal pole mitte keelatud vaid täiesti iseenesestmõistetav, piirangud on vaid sellistel juhtudel, kui on tegemist kõrge riskiga rasedusega.

2. Seks raseduse ajal ei põhjusta raseduse katkemist ja enneaegset sünnitust nagu pikk aega arvati vaid orgasmiga kaasnevate emakakontraktsioonidel ei ole tõestatud seost ei katkemise ega enneaegse sünnitusega.

3. Seksimine raseduse lõpus ei ole ohtlik ega kutsu varasemat sünnitust esile ja kui seos ongi olemas, sest sperma sisaldab ka aineid, mis muudavad emakakaela pehmemaks, ei ole see ohtlik.

4. Raseduse keskel, kui östrogeeni tase tõuseb, on naised sekialtimad kui muidu ja see võiks olla julgustuseks ka meestele, kes ei tihka naisele raseduse ajal läheneda, kuid arvestama peab sellega, et raseduse lõpupoole tuleb valida asendeid, mis väldivad survet kõhule.

Vaata ka: Kümme delikaatset küsimust ja kümme avameelest vastust sünnituse kohta

Allikas: 9 Kuud arhiiv, ämmaemand Imbi Sagar