Foto: Annika Haas, Eesti Ekspress
Üks laste saamist hõlbustav meetod, nn in-vitro-viljastamine ehk viljastamine katseklaasis on leidnud pidevat rakendamist juba 1978. aastast alates. Tänaseks on "katseklaasilapsi" sündinud hinnanguliselt 5 miljonit.

Meetod, mida esmakordselt saatis edu 1978. aastal, on aidanud ellu üllatavalt suure hulga — tervelt ühe protsendi — Ameerika Ühendriikides sündinud lastest, vahendab DVICE.

Ülemaailmse tervishoiuorganisatsiooni WHO hinnangul kimbutavad 10–15 protsenti paljunemisealistest paaridest viljakusprobleemid.

Selliste paaride jaoks kujutab katseklaasiviljastamine alternatiivset võimalust bioloogiliste järeltulijate saamiseks.

Katseklaasimeetod on tänapäevalgi vastuokslik teema, eriti selliste usuliste rühmituste silmis, mis ei poolda üleliigsete loodete hävitamist.

Nii pole imestada, et viljatusravimeetodi jõudmine massidesse võttis aega. 1984. aastaks oli sündinud vaid 350 katseklaasilast ning esimese miljoni piiri ei ületatud enne 2001. a.

Sellest ajast peale on tempo nähtavasti kasvanud; hinnanguliselt sünnib igal aastal 350 000 katseklaasis viljastatud last ning ei paista, et juurdekasv niipea raugeks.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Link kopeeritud!