Foto: Shutterstock
Paljud nooruses karjääri teinud ning maailma avastanud naised hakkavad lastele mõtlema alles kolmandal elukümnendil. Tasub aga hoogu pidada, sest hiljuti läbi viidud uuring näitab, et 30-aastaselt või vanemalt saadud lapsed võivad olla targemad, paremas vormis ja pikemat kasvu.

Max Plancki Demograafia Instituudi (Saksamaa) uuring, milles osales 1.5 miljonit naist, analüüsis emaks saamise vanuse ning laste pikkuse, kaalu ja hinnete seost. Selgus, et võrreldes kahte samas vanuses naist, on tõenäolisemalt selle ema laps võimekam, kes sünnitas hilisemas vanuses.

Põhjus on üllatav

Uuringu kohaselt on hiljem sündinud lastel eelised tervishoius, teaduses ja hariduses. Teisisõnu, lapsel, kes sünnib 2017. aastal ning kelle ema on sündimise hetkel 40-aastane, on paremad võimalused, kui lapsel, kes oleks sündinud 1997. aastal, kui ta ema oleks olnud 20-aastane. Muidugi on hilisemas vanuses emaks saamisel omad riskid, ent Max Plancki Demograafia Instituudi sõnul kaaluvad eelnimetatud eelised need üle.

Niisiis selgub, et võib-olla on sinu bioloogiline kell sulle andnud siiani halba nõu. Seda muidugi juhul, kui sinu järeltulijate intelligentsus ja atraktiivsus sulle oluline on.

Allikas: purewow.com