Isa ja laps AFP/Scanpix
Kui tavaliselt arvatakse, et naine on see, kes igatseb lapsi saada ja naudib nende kasvatamist, siis isadepäeva puhul läbi viidud Associated Pressi küsitlus näitas hoopis midagi muud — tänapäeval on lapsesoov suurem just meestel!

Kui kaheksa meest kümnest kinnitas, et nad on alati tahtnud isaks saada, siis ainult seitse naist kümnest ütles, et nad tahaksid lapsi. Küsitlusele vastanute seast tunnistas rohkem isasid kui emasid, et lapsevanemaks saamine on mõjunud positiivselt ka nende karjäärile ja paarisuhtele. Emad ja isad olid mõlemad nõus sellega, et lapsed on toonud ellu rõõmu ja soovi edasi pürgida.

Kuni 35aastastest meestest 91% kas olid juba isad või kinnitasid, et tahaksid lähiajal isaks saada.

Kuigi uuringust seda otseselt välja ei tulnud, andsid kommentaarid aimu, miks naised ei kibele emaks saama — rasedus ja sünnitus tunduvad neile liiga jubedate kogemustena, et neid oma nahal järele proovida. Hoolimata sellest, et kõik võimalused valu leevendamiseks ja kogemuse meeldivamaks muutmiseks on ju olemas. Samas on naistel ka järjest rohkem informatsiooni, mis neid hirmutab — YouTube videod sünnitusest, naiste lood, kelle sünnitus pole olnud just lihtsate killast, dokumentaalfilmid jne.