Su tulevase lapse keha hakkab kasvus peale järele jõudma ning loode näeb juba päris inimese moodi välja. Sel nädalal kaob ka tema saba.

Luustik on küll esialgu kõhreline, kuid võtab õiget kuju. Läbi üliõhukese naha on selgelt näha loote selgroog. Hakkavad moodustuma välissuguelundid, kuid ultraheliuuringul lapse sugu veel tuvastada ei saa. Lisaks liigutamisele neelab beebi lootevett, see läbib tema keha ning jõuab uriinina tagasi välja. Järgmise kolme nädala jooksul kasvab loode üle kahe korra pikemaks. Iga päevaga ilmub ta kehale üha uusi väikeseid detaile, nagu näiteks sõrme- ja varbaküüned, näpud on üksteisest täielikult eraldunud ning jalad kasvavad pikemaks.

Emakas on paisunud kahekordseks ning on nüüd apelsinimõõtu. Rinnad tunduvad raskemad kui kunagi varem. Kuna verevarustus on suurenenud ja suureneb raseduse edenedes veelgi kuni 50 protsendi võrra, võivad veresooned rindadel, kõhul ja jalgadel selgemini näha olla. See on normaalne ja taandub pärast sünnitust.

Sa võiksid külastada hambaarsti. Rasedana peaksid suus toimuvale eriti suurt tähelepanu pöörama, sest hammaste tervisest sõltub ka lapse tervis. Maini hambaarstile kindlasti, et oled lapseootel, päris igasugune ravi rasedatele ei sobi.